Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Czy znajdzie się tu ktokolwiek kto poda przykład REALNEGO ZASTOSOWANIA BITCOINA, ALBO JEGO BLOCKCHAINA, GDZIE NIE MOŻNA UŻYĆ NICZEGO INNEGO, CZYLI INNYCH KRYPTOWALUT I FIATÓW?

Próbuje bezskutecznie uzyskać jakiś przykład od waszego ulubionego Mirka na tagu bitcoin, czyli @cyberpunkbtc. Niestety facet albo nie umie czytać ze zrozumieniem (uczą tego chyba w podstawówce), albo myślał, że się odczepię jak poda mi oczywiste przykłady. Sam pytał o to samo tylko w kwestii IOTY, więc odbiłem piłeczkę.  Po nieudanych próbach zwodzenia, standardowo stwierdził, że jestem Janusz i ze mną dyskutował nie będzie.

Pisanie o tym, że btc najlepszy, a reszta to shity możecie sobie darować, dopóki z jakąś inną kryprowalutą można zrobić to samo. Pokażcie w czym Bitcoin jest tak wyjątkowy, poza tym, że jest najbardziej popularny i powstał jako pierwszy.

Argument, że Bitcoin jest najbardziej zdecentralizowany, też nie jest przekonujący. Zobaczcie ile ludzi na świecie ma w dupie czy coś jest zdecentralizowane. Tak samo wiele osób ma w dupie czy jakaś instytucja lub firma zbiera dane na ich tamat. Decentralizacja nie interesuje ludzi bogatych, tylko wysokie możliwości spekulacyjne na bitcoinie.

Nie zrozumcie mnie źle, też wierzę, że Bitcoin będzie wart kiedyś milion dolców (ten albo inny). Chcę tylko przykładu zastosowania bitcoina, na zasadach jakie ustalił @cyberpunkbtc wobec przykładu zastosowania dla IOTY. Jak tylko ktoś mu dawał przykład to odrzucał go, argumentując, że można do tego wykorzystać inną krypowalutę albo nawet fiaty. Taki z niego hipokryta.

#bitcoin #kryptowaluty #iota
  • 152
  • Odpowiedz
Wiem, że jest bez sensu ;) Powiedz to cyberpunkowi, który oczekiwał takiej odpowiedzi względem IOTY, chwaląc się zawsze, że nikt mu nie jest w stanie podać takiego przykładu. Każdy przykład wyśmiewał i mówił, że można zastosować inną kryptowalutę albo fiata. Teraz wiesz o co mi chodzi?


@Luszian: Bo zmieszałeś dwie różne sprawy tutaj. Już ustaliliśmy, że pytanie w taki sposób jak to zrobiłeś o kryptowaluty ogólnie jest bez sensu. Ale z
  • Odpowiedz
@kapibar: I zadam pytanie , dlaczego mam inwestować w bitcoina ? Bo ? Myślisz , że korporacje będą go używać do usług ? Myślisz , że bitcoin zaspokoi tyle płatności na sekundę , załóżmy , że samych micro płatności jedna osoba wykona 50 dziennie po 1 groszu x 7 miliardów ludzi , życzę powodzenia xD , nie wspominając o minipłatnościach i zwykłych transakcjach x 7 miliardów ludzi , LN ładnie w
  • Odpowiedz
@Luszian: nie wiem czy było bo jest tu niezły sajgon ale jedynym zastosowanie m, które oferuje btc a inne waluty nie to: masz kontrolę nad swoim majątkiem w przypadku kryzysu państwa albo bankructwem. Wtedy państwo blokuje wszystkie konta bankowe, nie działają bankomaty podobnie jak było w Grecji parę lat temu tylko oni tam mieli ograniczenia wyplat. Oczywiście powiesz, że z gotówką też masz kontrolę ale nie wiem czy to tak wygodnie
  • Odpowiedz
najpierw musisz zrozumieć czym są płatności p2p , m2m i b2b a dopiero dyskutować o rozwiązaniach do tych płatności


@theromanpolan: znam te tematy, już sprawdzałem kiedyś co to IOTA z ciekawości.

I zadam pytanie , dlaczego mam inwestować w bitcoina ? Bo ? Myślisz , że korporacje będą go używać do usług ? Myślisz , że bitcoin zaspokoi tyle płatności na sekundę , załóżmy , że samych micro płatności jedna osoba
kapibar - > najpierw musisz zrozumieć czym są płatności p2p , m2m i b2b a dopiero dys...

źródło: comment_8mRJ3lc9HOpuqmTJUEcTf3GSfdeJ5s72.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Wybacz, że nie odpisałem wczoraj (dzisiaj w nocy, jak kto woli), ale był piątek, a dzisiaj mam wolne, rozumiesz o co chodzi ;)

Napisałem tu praktycznie rozprawkę, ale podczas szukania kolejnych argumentów trafiłem na artykuł gościa, który wyjaśnia to zdecydowanie lepiej. Odechciało mi sie pisać, więc daje link. https://medium.com/@MartinRosulek/how-iota-makes-future-for-internet-of-things-af14fd77d2a3


@Luszian: Dzięki, poczytałem. Znam te argumenty już. Artykuł wydaje się mocno marketingowy, szczerze mówiąc to marketingowy bullshit. Uważam, że z powodów technicznych
  • Odpowiedz
@kapibar: Nie powiesz mi , że bedziesz korzystał na przykład z sensorów przy użyciu rakiety tenisowej aby podajnik jednak wydał ci więcej piłek ( ͡º ͜ʖ͡º) Jeżeli to nie są zastosowania dla ludzi zamożnych z kaprysem to sory wybacz , albo np automatyczne mycie szyb w mieszkaniu opłacane tokenem , nie wspominawszy o automatycznym parkowaniu na wolnym miejscu , najpierw proponuje ci się dowiedzieć jak szeroki
  • Odpowiedz
@kapibar: Już pierwszy link, który podałeś zawiera pełno błędnych lub starych informacji jakby koleś nie wiedział o czym pisze.
Dwa przykłady z brzegu, więcej mi się nie chce czytać.

beginning with the fact that it has not yet found a real product-market fit.

Nie no wcale.

Costly hardware changes will have to be implemented in IoT devices to allow them to transact on the network.

Zero zglebienia tematu.

Zdradzę Ci sekret.
Luszian - @kapibar: Już pierwszy link, który podałeś zawiera pełno błędnych lub stary...

źródło: comment_lOnCDdZaybpQwl7gHobVmWgjOQaBSsY4.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz