Wpis z mikrobloga

Mirki nawracający problem, Renault master III służy do #transport po eu, i problem polega na tym, że rozwala mi nonstop przegub wewnetrzny lewej półosi (tej krótszej) krzyżak wyciera rowki w bieżniach w kielichu od tego przegubu wew. Wymieniałem sam przegub wewnętrzny najpierw i znów to samo wiec wymieniłem cała półoś z kompletnymi przegubami i znów to samo.. Dzwoniłem po ludziach od skrzyni biegów i każdy mówi, że nie ma możliwości żeby to wywoływała skrzynia. #mechanikasamochodowa
#mechanikasamochodowa
  • 13
@RDtra: A najważniejsze, ta usterka powoduje telepanie cała buda podczas przyspiesza na 4 biegu oraz na 3 wysokich obrotach i 5 na zmuleniu moze to idzie prędkością poprostu, nie wiem. Ale zaczyna sie tak dziać dopiero po wytarciu bieżni kielicha
Nie było dzwona, poduszki wszytkie nowe. Dwumasa itd tez nowe. Z tymi półosiami sie wszytko Ok
A co sadzisz o firmie Pascal bo wtedy wsadziłem tej firmy przegub moze poprostu z papieru części kupuje
@Minesr33: nic nie słychać, mecze się z tym od stycznia. Od wymiany do wymiany zrobiłem jakies 20-30 tys pewnie wiec juz by te łożyska padły jakby to było to ale ja ciagle wymieniam to samo
Połoś stara sprawdzana na tokarce i była prosta ale dla pewności jest wsadzona nowa i nadal to samo.
@RDtra: Mi od lekkiego szumienia do grzechotania zrobiły ponad 70k tak więc wiesz :).Nie wiem,ja na twoim miejscu sprawdziłbym geometrie,może kierowca wpadł w jakąś dziure czy coś.Patrzyłeś jak przeguby zachowują się przy skręcie lewo/prawo?
@Minesr33: hmm właśnie sie zastanawiałem nad oddaniem skrzyni do sprawdzenia ale myslalem, ze jak dobrze chodzi to nie ma sensu bo jak oddam to i tak cos wymiania bo na swoje musza wyjsć.
I tez Ci rozwalało przegub wewnętrzny?
Tego nie sprawdzałem ale myślisz, że geometria wpływała by na przegub wewnętrzny? Zdaje mi sie to oberwałby tylko przegub zewnętrzny i było by widać po oponach a nie dawno zmieniane 5kkm temu
@RDtra: ogólnie wszystko zaczęło się od padnięcia dwumasy po wymianie wszytko Ok ale po 10tys padł krzyżak w przegubie wewn. Bo mechanik #!$%@?ł gumę od przegubu nic nie powiedział i smar wyleciał przegub pracował na sucho i krzyżak był rozsypany. Auto wtedy szarpało i trzęsło i od tamtej pory co chwile pada przegub wewn. Początkowo sam przegub wymieniałem na firmę Pascal a teraz cała połoś max geara wiem co to za
@RDtra: No właśnie problem w tym że jeżeli jakiś element zawieszenia zmienił swoje położenie to oddziałuje na inne i mogą wyskakiwać takie kwiatki,Ja miałem ogółem grubą akcje,rozwalone łożyska w skrzyni zniszczyły tarcze sprzegła(tłumiki drgań) dostał też ostro mechanizm różnicowy i oczywiście przeguby,przy wciskaniu gazu przy xxkm/h całą budą trzęsło że aż na pedale gazu czułem mega drgania.
@Minesr33: u mnie wszytko z skrzynia jest Ok ale otwierana tez nie była :)
Hmm jak wrócę sprawdzę geometrię
Jak to nie to to chyba do wróżbity Macieja bede dzwonić.
@scheele13: tylko w intercars dostalem ten przegub wszedzie tylko polos proponowali ale pascala. Okolo 20.05 pojade na geometrie i zobacze co jest. Jak bedzie git to juz nie wiem czy lepszs polos wsadzic czy otwierac skrzynie..