Wpis z mikrobloga

@mDick: Bo w definicji osoby bezrobotnej masz jasno napisane - przychód. Jeśli w ustawie Prawo Przedsiębiorców byłby to dochód (czyli powiedzmy na Twoje konto wpływa 2 tysiące, po odliczeniu kosztów zostaje Ci faktyczny tysiąc), to w przypadku osoby bezrobotnej straciłaby ona status (bo na konto wpłynęło 2 tysiące, czyli przychód jest większy niż połowa minimalnej).
  • Odpowiedz
@mDick: Jeśli byłby to dochód to dla osób bezrobotnych nie opłacałoby się zakładać firmy, a o to w tym chodzi. To nie jest coś co ma być stałym dochodem i źródłem utrzymania.
  • Odpowiedz
@kicioch: Jak bedziesz kontrolować to ile miesiecznie zarobisz? Tzn klient to co kupi podpisze jakiś świstek etc? Żeby potem wiedzieć jaka ogolną kwote wpisać w rozliczeniu pit.
  • Odpowiedz
  • 0
@hqvkamil: Nie ma jeszcze wytycznych od urzędu skarbowego, ale z mojej strony na pewno uproszczona ewidencja w exelu (dzienna i miesięczna) na podstawie której będę wypełniać pit. Dodatkowo mogę wystawić rachunek jako osoba fizyczna, to jest bardziej na zasadzie tego żeby klient był spokojny i miał dowód zakupu.
No i jedna mirabelka ostatnio napisała że przy zapłacie podatku dochodowego będzie możliwość odliczenia kosztów (logiczne niby bo podatek od dochodu a nie
  • Odpowiedz