Wpis z mikrobloga

O najstarszym błędzie logicznym który na wykopie zdobył 200 plusów.

Przychodzi @Brzytwa_Ockhama do sklepu, w którym za ladą stał @lakukaracza_ i myśli sobie: "hehe, zrobię go w balona, poproszę o dwa kilo nic, a ten nie będzie wiedział, co robić, bo wbrew temu co pisał, nic nie istnieje XD, ale go zaoram".
No i podchodzi do lady i mówi:
- Poproszę dwa kilo nic.
@lakukaracza_ ze stoickim spokojem
- Proszę za mną.

Zdziwiony Brzytwa idzie, zastanawiając się, co też ten lewak wymyśli, bo przecież byt jest, a niebytu nie ma. Lakukaracza prowadzi go na zaplecze do bardzo ciemnej komórki, bez choćby jednego źródła światła i mówi:
- Co widzisz?
- Nic.
- To bierz dwa kilo i #!$%@?.

#suchar #heheszki #ockham #filozofia
  • 49
Poza tym to zacny suchar, choć nie znam całego kontekstu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dyniel:

Są trzy sklepy.

Jeden jest Polaka, drugi Ruska i trzeci Niemca.

Do sklepu Ruska przychodzi diabeł i mówi:

- Chcę kupić 3 kilo #!$%@?, a jak nie masz to cię zabiję.

Rusek szuka ale nie znalazł, więc go zabił.

Następnie idzie do Niemca i mówi:

- Chcę kupić 3 kilo #!$%@?, a
@Slonx: @steve__mcqueen: @pusty1357: ja bym zrozumiał, bo skróty myślowe to nie jest zła rzecz, urok języka. Myślę że @Brzytwa_Ockhama też by nie miał nic przeciwko, gdyby @lakukaracza_ po prostu sobie ich używał w takim czy innym kontekście, nawet w tym ateistycznym wpisie, problem tkwi w tym, że @lakukaracza_ nagminnie szydzi z katolicyzmu wytyka błędy logiczne wynikające wyłącznie z dosłownego traktowania skrótów myślowych i dziecinnych anegdotek opowiadanych dzieciom, a przy
@Slonx: @JanuszKek: ja tam się zastanawiam, jak on sobie radzi z poproszeniem o, na przykład, (uwaga, uwaga) PUSTĄ szklankę. Bo przecież ona nie jest w żadnym wypadku pusta, wszak zawiera powietrze, a nawet próżnia nie jest całkiem próżna. A przecież byt jest, a pustki nie ma. Potworny błąd logiczny popełniany każdego dnia przez miliony ludzi na całym świecie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak radzą
@lakukaracza_ wytłumacz mi dlaczego przez wieki ludzie dalej nie potrafią skumać nicości? xD To jest jakiś ewolucyjny bug który zabrania wielu ludziom zrozumieć pustkę że to po prostu #!$%@? nic a nie coś, czy mają spalone mózgi przez religijną indoktrynację? Ile to razy słyszałem że nie może, no po prostu nie może być nic poza Wszechświatem, NO PRZECIEŻ MUSI SIĘ DO CZEGOŚ ROZSZERZAĆ PRAWDA?

@to_jest_chyba_kurcze_zart: Nasza baza pojęciowa obejmuje tylko to co nam potrzebne do przeżycia, wszystko inne wydaje nam się nierealne bo przeczy "zdrowemu rozsądkowi". Dlatego nie pojmujemy dobrze fizyki kwantowej, czy rozmiarów kosmosu. Nawet taka oczywistość jak spadanie jednostajne różnych mas w polu grawitacyjnym wydaje nam się dziwne bo człowiek tego na co dzień nie obserwuje. W końcu opór powietrza jest tutaj zawsze.

Nawet głupie fale elektromagnetyczne nam ciężko sobie wyobrazić. No bo
@lakukaracza_ No właśnie na szczęście mamy naukę żeby pojmować to co nas otacza więc dlaczego mimo że ta nauka istnieje i całkiem prężnie się rozwija to dla niektórych "nicość to też coś“. Jest to świadome albo podświadome oszukiwanie się? W sumie każda religia opiera się na tym że obiecuje ludziom coś po śmierci, taki św. Mikołaj dla dorosłych. Co jest takiego w tym strasznego, ja to bym się #!$%@?ł kiedy w końcu
hehe no BO PLUSY SOM NAJWAŻNIEJSZE


@neilran: nie rżnij głupa. Nie plusy są najważniejsze, tylko to typowa zagrywka @Brzytwa_Ockhama- ktoś krytyjuje albo się ze mną nie zgadza? Usuwam komentarz.

On robi taką cenzurę w swoich wpisach, że zostaje tylko kółeczko wzajemnej adoracji głaszczące pana filozofa po siusiorku bez żenady. Jak Brzytwa wpadnie i zrobi czystkę krytycznych i niewystarczająco wazeliniarskich komentarzy w swoim wątku, to wygląda on później nie jak rozmowa, tylko
on usuwa skrajnie chamskie komentarze, tez tak robie.


@neilran: Gdyby usuwał chamskie i obraźliwe, tobym się nie czepiała. Ale sama widziałam jak leciały takie, ktore np. wskazywały mu błąd w rozumowaniu.
Guru się nie myli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do neuropy bardzo, bardzo daleko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozumiem żale, ale mam nadzieje że do tęczowych kolegów też będziesz taka krytyczna.


@neilran:
@to_juz_przesada: nie wiem, mi czasem puszczają nerwy jak widzę komentarze typu "jak można wierzyć w brednie wymyślone przez pastuchów 3 tysiące lat temu".

Wielu ludzi włącza się do dyskusji tylko po to żeby udowodnić że przeciwnik nie ma racji i go przy okazji ośmieszyć, nawet nie chcąc zrozumieć drugiej strony.
Ateiści spoza neuropy zachowują się zupełnie inaczej, nie są tacy złośliwi i nie robią zmasowanych ataków.
@to_juz_przesada: nic nie poradzę, ale nie musisz mi udowadniać.
Dla mnie to nie jest nowość, że praktycznie każdy człowiek popełnia błędy, zwłaszcza w emocjonujących momentach.

@NormanCroucher: kojarzę, wyszedł z subiektywnego punktu widzenia ale intencje miał inne, co wyszło w dalszej rozmowie. Szkoda bo w sumie to większość osób tam, razem z koleżanką @to_juz_przesada miało bardzo podobny punkt widzenia i ocenę tego przykrego tagu.
Szkoda bo w sumie to większość osób tam, razem z koleżanką @to_juz_przesada miało bardzo podobny punkt widzenia i ocenę tego przykrego tagu.


@neilran: Szkoda, to że Brzytwa pousuwał moje komentarze, w których krytykowałam tag, ale nie zgadzałam się z jego motywacją, po czym odwrócił kota ogonem i wmawiał innym uczestnikom rozmowy, że bronię tagu- "dowodem" usunięte komentarze, w których w rzeczywistości pisałam coś dokładnie przeciwnego. Tylko weź bez skrinów udowodnij, co
@to_juz_przesada: ja pamiętam w przybliżeniu wasze posty i przyznam Ci rację, z zastrzeżeniem że zbyt ofensywnie się nastawiliście do jego wpisu, a ton emocjonalny jest nieraz równie ważny co sama treść wypowiedzi i łatwo taką wypowiedź odebrać w roztargnieniu jako negacje.

Ja go śledzę od dawna, i długo dyskutował z ludźmi ze stoickim spokojem, gdzie mi często nerwy puszczały. Wykopowe standardy zostawiają wiele do życzenia. Często niesławni piewcy racjonalizmu cisnęli mu
no po prostu nie może być nic poza Wszechświatem,


@to_jest_chyba_kurcze_zart: a właściwie, to co jest?
pustka brana dosłownie, a nie umownie jak lakukaraczowe pośmiertne "nic"?

i gdy wszystko było przed wielkim wybuchem "ściśnięte" zanim walnęło, to było zawieszone w czym? w pustce nieumownej? czy nawet nie było pustki w której by było zawieszone
@spere w niczym było, to prawdopodobnie wielki wybuch ustala rzeczywistość i czas, przestań sobie wyobrażać "czegoś" zawieszonego w "czymś", wiem że dla wielu osób jest to trudne do wyobrażenia bo nie jesteśmy tak stworzeni, ale po prostu tak jest. Jak sobie wyobrażasz pustkę to już za dużo bo wyobrażasz sobie coś jako tę pustkę. Po prostu ten rozszerzający się "balon" tworzy tę pustkę i jest tak mimo że masz problem z wyobrażeniem