Wpis z mikrobloga

@MatthewDuchovny: Unikać dużego wysiłku w myśleniu tego słowa, nie starać się zbyt dokładnie ani wyraznie go powtarzać, jak słowo trochę przycichnie/zmieni się to nie trzeba poprawiać od razu, uważam też że lepiej nie robić dużych przerw pomiędzy tymi słowami. W pewnym sensie Transcendentalna polega doprowadzeniu tego powtarzania do automatu i prawie całkowitego braku wysiłku po jakimś czasie zaczynasz mieć takie "flow" i dzięki temu zmienia się powoli identyfikacja z klasycznego Ja
@well_being dzięki, pomocna rada! Póki co zauważyłem, że gdy w myślach nie wypowiadam tego tylko "odnotowuję" to tracę skupienie. Łatwiej jest mi powtarzać wyraz w dosyć szybkim tempie, raczej jest to naturalnie połączone z oddechem.
Co do Mantry to wziąłem jakąś losową z Internetu z którą nie miałem żadnych skojarzeń. Mimo to przexzytalbym jakiś krótki poradnik o tym aby się upewnić, że jest ok. A widzę książki po 300-400 stron na ten
@well_being: dodatkowe pytania co do medytacji transcendentalnej. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc z odpowiedzią:

- jak sobie radzisz z oddechem?
zauważyłem u siebie, że nie potrafię wypowiadać mantry bez rytmu, który jest zsynchronizowany z oddechem. Czy to jest Twoim zdaniem w porządku? Moja mantra jest dosyć krótka i zauważyłem, że oddech przyśpiesza aby nie było za bardzo przerw.

- czy uważasz, że warto iść na oficjalny kurs, gdzie dostaje się wskazówki,
@MatthewDuchovny:
- ja robiłem to tak szybko że w czasie jednego wdechu 2-3 razy mantre wymyślałem, zsynchronizowany czy nie z oddechem nie powinno zrobić żadnej różnicy, prędzej zaszkodzi przejmowanie się tym.

-nie warto, metoda TM jest legitna ale organizacja kasuje zdecydowanie za dużo za to że dadzą Ci "specjalną" mantre i każą subtelnie powtarzać w głowie

-TM to tylko jeden rodzaj medytacji z mantrą https://www.youtube.com/watch?v=E-2BH1H6DFc&t=809s
tu o TM: https://www.reddit.com/r/nondirective/comments/57o9ko/tm_taught_in_lecture/

There are
@well_being ciekawe! Dzięki za linki i informacje.

Hm a ja właśnie myślałem, że mantra ma nic dla nas nie znaczyć i z niczym się nie kojarzyć oraz nie wywoływać żadnych emocji.
Używam takie jednejj znalezionej na listach mantr. Nie wiem co to znaczy ale dosyć przyjemnie się to powtarza. W pewnym momencie po 15-20 minutach czuję takie jakby ciśnienie i potem to puszcza i czuje, że mogę być w tym stanie długo.