Wpis z mikrobloga

Witajcie kartofelki.
Załóżmy, że robimy zapas mocnej bazy na ciężkie czasy do trzymania w zamrażarce.
Co wybrać:
100%PG
100%VG
PG/VG - tu raczej wykluczam, wolałbym jak najmniej składników.

Która dłużej wytrzyma w zamrażarce i dłużej zachowa właściwości Jeżeli chodzi o datę ważności to nie mam możliwości dokładnie sprawdzić na pewno min. pół roku.
#epapieros #epapierosy
  • 7
@siema13: Żebyś się nie zdziwił. Projekt jest taki, że akcyza będzie w zależności od przeznaczenia. Czyli w sklepie z e-papierosami na glicerynę będzie akcyza, a w sklepie chemicznym już nie. O to tu się rozchodzi.
@sadi667 i jaki masz problem zamówić glicerynę czy glikol w sklepie chemicznym? Przecież nie ma różnicy w składzie, oprócz tego że kupując w sklepie z efajkami za PG i vg przepłacasz jakieś 30-50% zamawiając np z biomusu czy czegoś innego zamawiasz ze sklepu chemicznego, czyli dalej nie widzę problemu ;) największy problem będzie z bazami nikotynowymi które dodaje się do baz zerówek
@siema13: Nie mam problemu, tylko ja nie o tym mówię. Napisałeś, że nie nałożą akcyzy, a ja mówię, że to gówno prawda :). Pomijam, że będzie można zamawiać z neta jak teraz. Największy problem to będzie z premixami, bo tego inaczej nie nazwiesz, tak jak aromat (imho wystarczy na aromacie napisać, że 'Aromat do odświeżacza powietrza. Nie używać do e-papierosów' i będzie można sprzedawać bez akcyzy). Tak, na zerówki i aromaty
@sadi667: czyli nie gówno prawda tylko trochę ty i trochę ja mamy racje, nałożą akcyzę na produkty które kupujesz w sklepach z efajkami, a dalej będzie można to dostać z innych sklepów, aromaty pewnie zaczną sprzedawać jako spożywcze, z premixami faktycznie jest to grube przegięcie pały bo to tylko aromat z małą ilością bazy, mam nadzieje że firmy epapierosowe to ograną na korzyść użytkowników. Najgorszą sprawą i jednocześnie najtrudniejszą do ominięcia
@siema13 dlatego będąc u naszych południowych sąsiadów chce zaopatrzyć się w bazy 250mg. Stąd pytanie, czy dłużej wytrzyma glikol czy gliceryna. Przy takim stężeniu używać będę jej minimalne ilości w stosunku do całego liquidu. Glicerynę i glikol mogę kupować na bieżąco w biomasie czy w minerałach świata. Aromaty to pikuś. A czysta nikotyna boje się bawić.