Wpis z mikrobloga

#rower #mtb #enduromtb #downhill #kiciochpyta

Cześć Mirki, zmieniam opony w moim rowerze i jak to zawsze bywa, mam dylemat. Obecnie mam stareńkie Schwalble Fast Fred 26x2.35 (60-559). Myślę nad Schwalble Nobby Nic oraz Hans Dampf (obie opony 26x2.35 60-559). Trasa mieszana tzn. asfalt, las i góry. Lubię agresywną jazdę, ale zawodnikiem żadnym nie jestem ;). Ktoś miał styczność z tymi oponkami? Patrzyłem na Maxxis DHF + DHR II, ale tam jest problem z szerokością opony, a poza tym ponoć lepiej włożyć 2x DHR II. Może jakieś inne propozycje? Pomożecie?
  • 7
@SkoreK89: to enduro, downhill czy asfalt? ( ͡º ͜ʖ͡º) podaj mniej więcej procentowo po jakich drogach będziesz jeździł, czy po mokrym, czy błoto czy tylko szuter, w większości ubite drogi czy luźne podłoże?
@krzysiek888: To ma być oponka w miarę uniwersalna. Ciężko powiedzieć ile procentowo jakiej nawierzchni. Raz będzie 90% asfalt, innym razem podłoże typowo terenowe. Każdy rodzaj podłoża, mokre, błoto, kamienie w górach. Wszystkiego po trochu. Nie mogę sobie pozwolić na zmianę koła w zależności od pogody i trasy. Opory na asfalcie opona może robić (obecna zużyta robi bardzo duże i daję radę, a i mięśnie popracują ( ͡ ͜ʖ
@SkoreK89: no to jak wychodzisz z założenia, że opory nie mają znaczenia to bierz opony na błoto (jakiś Shorty albo Dirty Dan) i po sprawie - one zagwarantują Ci największą przyczepność ( ͡° ͜ʖ ͡°) a teraz poważnie - jeżeli do takiego mieszanego terenu bo nie chcesz zmieniać za każdym razem gumy to wydaje mi się, że Hans Dampfy będą w porządku. Z Maxxisów - High Rollery
@krzysiek888: Na reddicie spotkałem właśni wpisy, że mimo iż DHR II jest na tył, to lepiej sobie radzi na przodzie od DHF na błotnistych/mokrych ścieżkach. Ze mnie amator aniżeli jakiś zawodowiec, ale na pewno emerycko nie jeżdżę ;). Czyli według Ciebie Hans Dampfy wersja Soft na przód, a SpeedGrip na tył? Też te opony do mnie bardziej przemawiały, bo w anglojęzycznym internecie można spotkać opinie, że Nobby Nic są raczej przereklamowane