Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kupiłam dość drogą szynkę (45 zł/kg) od renomowanego producenta, po otwarciu opakowania próżniowego wylało się sporo płynu, a po przekrojeniu okazało się, że wygląda jak na zdjęciu. Nigdy nie spotkałam się wcześniej z takimi dziurkami. Jak myślicie, co one oznaczają - była czymś nastrzykiwana, odświeżana, nieprawidłowo mrożona, a może coś innego? Poza tym pachnie w porządku i nie sprawia wrażenia nieświeżej, ale nie mam zamiaru jej jeść. Jak myślicie, jest o co nakręcać aferę?

Wpis z anonimowych, aby uniknąć stalkingu ze strony rodzimego przemysłu mięsnego #pdk

#pytanie #afera #jedzenie #jedzzwykopem #zywnosc #wedlinydomowe - może macie podejrzenia?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Kupiłam dość drogą szynkę (45 zł/kg...

źródło: comment_DVIQmacmo21DHGHNc6sDzl8g01BesbpG.jpg

Pobierz
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: Oczywiście, że jest o co nakręcać aferę, bo 45zł za kg to już naprawdę szynka premium i nie powinna w ogóle być pompowana niczym. Kupuję czasem szynkę po 40zł/kg i ani jednej dziurki nigdy nie uświadczyłem, czyste mięso. Trzeba zwalczać takie zagrywki, bo dymają ludzi jak chcą.
@AnonimoweMirkoWyznania Szynka jest ok. Takie pęcherzyki powstają w wyniku jakiejś tam reakcji chemicznej wewnątrz mięsa (nie chce mi się teraz tego szukać), ale wszystko jest ok. W swojej wędzonej też mi się tak kiedyś stało. Nastrzykiwanie solanką ma na celu zapeklowanie mięsa. Po to się wstrzykuje solankę żeby wędlina nie była szaro-zielona w środku, nie zepsuła się od tego miejsca i spożywający nie umar (tak umar) na zatrucie jadem kiełbasianym. Nie mylcie
@AnonimoweMirkoWyznania: 5. Puste miejsca:

" Surowiec: przetwarzanie surowca silnie zanieczyszczonego mikrobiologicznie (drobnoustroje wytwarzające gaz),
" Dodatki: duże dawkowanie cukrów (w powiązaniu z surowcem silnie zanieczyszczonym mikrobiologicznie lub masowaniem w zbyt wysokiej temperaturze i niedostatecznym ogrzaniem powoduje wydzielanie gazów i powstawanie porów),
" Technologia produkcji: zbyt duże ciśnienie podczas nastrzyku (należy nastrzykiwać wielofazowo przy ciśnieniu do 0,2 MPa); zbyt szybkie masowanie "bez próżni"; brak odpowietrzenia po masowaniu i przed parzeniem,
" Wędzenie/parzenie: