Wpis z mikrobloga

Mireczki, zwracam się do Was z prośba. Otóż laptopem mojej różowej od paru dni stwierdził, ze łączy się z routerem ale ma #!$%@?* na internet. Różowa jest w trakcie pisana licencjatu wiec strasznie potrzebny jest jej dostęp do niego. Jesteście w stanie wskazać mi co jest nie tak i wytłumaczyć w jaki sposob mam się pozbyć problemu ? Próbowałem już paru komend w cmd, sprawdzałem IP... no ręce opadają a dalej ten trojkat się pojawia. #informatyka #programowanie (bo pewnie ogarniacie)
Pobierz Spioooch - Mireczki, zwracam się do Was z prośba. Otóż laptopem mojej różowej od paru...
źródło: comment_X8K4Rm6qELgPrgkwTdmsKp8Y9ia8Hjou.jpg
  • 32
Pewnie odlaczales router od prądu i podłączałes ale jeśli nie to tak zrób. A jak nie zadziała to zresetuj router do ustawień fabrycznych i skonfiguruj go na nowo. Powinno pomoc.
@Spioooch aha, okej. To na początek najłatwiejszy sposób to rozwiązywanie problemow przez system Windows. Prawym na ikonkę sieci na pasku zadań i pozycja "Rozwiąż problemy". Wbrew pozorom potrafi pomóc ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 0
@Spioooch Wejdz w ustawienia routera i poszukaj filtracji mac możliwe że włączona co to za router ? Najprościej tak jak mówił ktoś wcześniej ustawić router od nowa jak chcesz szybko to ogarnac
  • 0
@Spioooch Dobra to inny patent sprawdz na swoim ipconfig /all i do jej lapka wklepiesz na szytwno ip itd daj screena to powiem ci co jak wpisac u niej.Glownie to samo tylko ip wyższe czyli np 192.168.1.3 jest u ciebie to dla niej 192.16.1.50 nawet można walnąć ;) ale najlepiej na początek 192.168.1.4
@Spioooch z tego co widzę DHCP jest włączone ale nie przydziela Ci adresu.

Prawdopodobnie jest włączona filtracja MAC adresów łączących się z siecią.
Warto popatrzeć w opcje routera gdzie masz ustawiona filtrację.
Nie wiadomo co to za router więc to trochę jak wróżenie :)

Zobacz w konfiguracji routera adresację i filtrowanie mac.
  • 1
@Spioooch Tamto co wyżej napisałem zalapie jej neta u Ciebie o ile dobrze mysle ze to z dhcp.Jesli ma działać wszędzie to mozliwe że usluga u niej w lapku od dhcp jakoś została przestawiona np na tryb reczny i trzeba by ją odpalic i dac na automat
  • 0
Przydałby się jeszcze screen z ustawieniami twojej sieci konkretnie czy masz włączone dhcp jaki zakres ip i jak z filtracją mac.U innych jej działa net i tylko w domu nie ten teges ?. Działało wcześniej u niej w domu ?.To ważne bo też moze być u niej w routerze coś źle ustawione ;)
@Spioooch: tak, jak napisało kilku Mirków wyżej, pobaw się IP, względnie zupdate'uj stery karty, bo brak implementacji (poprawnej bądź jakiejkolwiek) protokołu IP zwaliłbym na nie właśnie. Jak różowa ma wejście na kabel Ethernetowy to możesz spróbować po kablu, jak nie to ściągnij na jednym i przenieś na pendrive'ie.