Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z zasilaczem.
Zasilacz ATX 20pin po podłączeniu do płyty głównej ATX 24pin, nie uruchamia się (wentylator nie kreci).
Na zworkę (zielony i czarny kabel) na stole odpala na i napięcia stabilne. Kupiłem przejściówkę 20pin na 24 pin i dalej to samo.

Fortron 400w.

Co może być problemem?

#pcmasterrace #elektroda
  • 10
Co może być problemem?


@eragonn14: masa rzeczy. Zacznijmy od tego że zwykle można wpiąć 2tyczkę 20 pin do 24pinowego gniazda, ale zwykle =/= zawsze. A potem jest masa innych rzeczy jak to że zestaw jest po prostu zbyt prądożerny, albo że "coś w środku" nie bangla- czy tu ubita płyta główna, czy to źle podłączony przycisk zasilania (próbowałeś startować ze zworek?) czy w końcu (co jest marginesem ale wciąż istniejącym) ubity
@kaganiec_oswiaty zapomniałem dopisać że na FEELu 350w, który ma 24pin, komputer odpala normalnie ale wyłącza się po jakimś czasie. Proc, płyta, ram, przycisk - wszystko się wydaje ok. Myślę żeby śpiąc zielony kabel z masą i jednocześnie podłączyć do płyty, tylko boje się że Spale płytę.
@eragonn14: Miałem takiego Feela, i miał restarty co jakiś czas, po zmianie na Corsaira już tego nie było. Problemem jest tandetny i tani zasilacz. Nie bądź #!$%@? polakiem robakiem cebulakiem i kup jakiś porządny zasilacz, np. od Seasonic. Jak to mawia przysłowie, chytry dwa razy traci. Kupisz najtańszy zasilacz i po #!$%@?ęciu sfajczy cały system, a porządny zasilacz będzie chodzić bez problemu przez lata ( ͡° ͜ʖ ͡°
@eragonn14: Czasy w których się kupowało zasilacze na wage dawno dawno już minęły, ten zasilacz pod obciążeniem równie dobrze może mieć z 60% efektywności tzn że z 400 robi się 240-280, bo napewno nie spełnia standardu 80+.
W dodatku pewnie nie ma zabezpieczeń skoków napięcia czy kontrolera napięcia i dłuższej perspektywie czasu po prostu wybuchnie i weźmie za sobą twój komputer, oczywiście w zależności jaki dokładnie masz model bo są fortrony
@kaganiec_oswiaty: serio? Do starego Athlona 64 x2? Zintegrowanej karty graficznej i 4gb ram? 400W fortrona to aż nad to.

W dodatku pewnie nie ma zabezpieczeń skoków napięcia czy kontrolera napięcia i dłuższej perspektywie czasu po prostu wybuchnie i weźmie za sobą twój komputer


@Nedkely: Ciekawe jak to możliwe że znam 10 letnie Fevery i Feele które nadal chodzą i jeszcze nic nie wybuchło.

Nie ważne. Zasilacz nie uruchamia komputera. Stary
poza tym on jest tylko na kilka miesięcy, potem będę składał innego pc.


@eragonn14: kupuj teraz nowy i porządny zasilacz i po prostu przełożysz go do nowego kompa. No chyba, że to nie zasilacz to wtedy i tak bez różnicy - będziesz miał zasilacz trochę wcześniej po prostu.