Wpis z mikrobloga

#leasing #mazda

wartość samochodu - 88k
wpłata początkowa - 10%
wykup - 20%
okres trwania - 4 lata

W mazdzie zaproponowali mi leasing (przy powyższych parametrach) 111,5% - imho bardzo dużo. Jak myślicie do ilu realnie (i jeśli w ogóle) można "zejść" u innych leasingodawców?
  • 6
@Lumeen: przy wpłacie 40% i 3 latach miałem na dzień dobry coś koło 104% z santandera, z którym salon współpracował. Było to 1.5roku temu, skończyło się na o ile mnie pamięć nie myli ~102 w innym banku ale robiłem sporo krzyżowych ofert zanim stanęło na finalnej.
@DzonyNajedzony: Piszę właśnie o bankowych firmach leasingowych. 109% przy tych parametrach (4 lata, 10% wpłaty, 20% wykup) to realne oprocentowanie na poziomie około 4%, czyli już tanio. Ty piszesz o krótszym leasingu z większą wpłatą i pewnie niższym wykupem (36m, 40% wpłaty i 1%) przy dokładnie takim samym oprocentowaniu (4%) da ofertę na poziomie ok. 103,5%. Więc to trochę nieporównywalne.
@Lumeen: Santander - kiepska firma niestety. Poszukałbym alternatywy, tym bardziej, że nie jest jakoś szczególnie tanio. Na pewno masz też jeszcze duże pole do negocjacji z nimi, bo oni finansują Mazdę w salonach i mają indywidualne rozliczenia. Mogą sobie pozwolić na dużo tańszą ofertę, niż tą, którą dostałeś.