Wpis z mikrobloga

@bartolama: @Maltanczyk: Ok to może postarajmy się wspólnie ustalić kolejność. Pierwsza trójka UK, Francja, Niemcy, dalej... Hiszpania, Włochy? To Polska jest najwyżej (powtarzam najwyżej) szósta. Bardzo optymistycznie oceniając i nie licząc Turcji i Rosji. Jestem laikiem, może ktoś mnie poprawi.
  • Odpowiedz
@wilk132: Zapomniałem jeszcze o takich państwach jak Szwecja, Finlandia i Norwegia U nas te liczby są mocno przesadzone. Marynarka wojenna nie istnieje, z lotnictwa liczymy tylko 48 myśliwców. Czołgi tak samo, połowa to szrot w postaci czołgów pamiętających ZSRR. Może trochę przesadziłem - jesteśmy gdzieś na 9-10 miejscu w Europie.
  • Odpowiedz
  • 7
@zxc0 Oczywiscie ze tak. To nie 2 wojna swiatowa ze idziemy na ilosc. Liczy sie jakosc. Holandia odbiera wlasnie f35. Uczestniczy rowniez w programie nowego czolgu leopard 3. Nie mowie nawet o marynarce wojennej bo nie mamy z czym porownywac
  • Odpowiedz
  • 0
@bartolama Wymieniłeś wyżej Szwajcarię, a Szwajcaria chyba nie ma wojska prawda? Czy mi się tylko wydaję? Bo nawet podczas II wś Hitler zostawił Szwajcarię bo ta wojska nie miała bo jest krajem neutralnym :v
  • Odpowiedz