Wpis z mikrobloga

Wołam #produkcjamuzyki #muzyka #muzykaelektroniczna #perkusja

Mam kłopoty z podpięciem pada do kompa. Problem wygląda następująco:
Mam pada Alesis Performance. Niestety nie ma on wyjścia USB->PC. Chciałem użyć go jako kontrolera midi w np. EZD Drummerze czy innym emulatorze bębnów. Zauważyłem, że pad ma gniazdo midi-out. Kupiłem zatem kabelek midi -> USB i podpiąłem do laptopa. Laptop wykrył kabelek i zainstalował go jako urządzenie MIDI-USB-2.0 czy jakoś tak. W DAWie otworzyłem sobie w ustawieniach midi-devices i zaznaczyłem w tym sprzęcie input na enabled. Potem uzbroiłem ścieżkę z ezd-drummerem i dałem source jako MIDI-USB-2.0 all channels (potem próbowałem z kolejnymi kanałami i nic).

Jak podpinałem np. akaia jako kontroler to podczas wciśnięcia klawisza słupek od inputa skakał. W tym przypadku przy uderzeniu kolejnych padów nic się nie działo. Przeklikałem dokładnie wszystkie możliwe kombinacje ustawień w DAWie i nic. Dałem nawet jakiś syntch, bo on reaguje na jakikolwiek sygnał z midi i też nic. Ściągnąłem sobie programik do monitorowania inputa midi (MIDI-OX) i również nic nie logował. Na padzie sprawdziłem po trzy razy ustawienia czy midi out jest enabled i było. Próbowałem różnych portów USB i też nic. Resetowałem komputera oraz pada.

Co ciekawe jak podłączyłem pod stacjonarkę to mi spamowało na wejście jakieś losowe dźwięki które nie wynikały z uderzeń w pada.

Robię coś źle, czy może kabel lub wyjście jest uszkodzone? Nie mam niestety innego kabelka aby zweryfikować. Może tak się w ogóle nie da?
  • Odpowiedz