Wpis z mikrobloga

#pytaniedoeksperta od #wrotki (daje pokrewne tagi, dla zasiegu #deskorolka #rolki )
Chcialabym kupic swoje pierwsze wrotki, na co mam zwrocic uwage? Jakie firmy sa najlepsze? Jaki rodzaj kołek i buta wybrac na poczatek? Dodam, ze nie znam sie na przedziałach cenowych ale chcialabym wydac max 300 zl, czy da sie w tych pieniądzach kupic cos wartego uwagi?
#kiciochpyta

Dodatkowo czy ktos z #wroclaw chcialby mnie nauczyc jazdy? :)

Dajcie tez plusika bo pewnie bez tego nawet nikt mi nie odpisze xDD
  • 12
@BzdziagwaLujka: Zależy do czego wrotki ;) Na początku patrz na trucki (element do którego mocowane są koła), niech będą metalowe. Plejt pod butem może być kompozytowy. Jak chcesz jeździć na zewnątrz po nierównym podłożu, to lepsze są miękkie kółka, niezbyt szerokie i z zaokrąglonymi ściankami. Co do buta, to ja lubię dobrze dopasowane i nie lubię jak mi się pięta podnosi (ale w takich z obcasem nie jeździłem). Mam Chaya Ruby
@BzdziagwaLujka: Szczerze mówiąc, to te Oxelo wyglądają trochę zabawkowo, jak wrotki dla dzieci. Prawie wszystko z plastiku i nawet nie wiadomo jakiej twardości są koła. Jak masz taką równą nawierzchnię jak tam na zdjęciach, to możesz spróbować, ale osobiście wolałbym dołożyć przynajmniej do tego drugiego modelu Oxelo - Quad 5, który wygląda już konkretniej. Jeśli mają być na obcasie, to poszukaj lepiej Playlife Melrose.