Wpis z mikrobloga

@ama-japan: kupiłem parę razy losowe (z niższej półki, ale nie najtańsze) i żadne mi nie smakowało. Potem w jakieś taniej izakaji zamówiłem, polali mi z jakieś plastikowej 1.5l butli (czyli pewnie jakieś domowej roboty) i było przepyszne.
Poleciłbyś jakieś konkretne marki? Takie w przyzwoitej cenie?
@ama-japan:

plastikowej butelki wcale nie oznacza, że coś taniego


Wcale tego nie napisałem. Mówiłem, że knajpa była tania. To była przeźroczysta butelka po wodzie mineralnej, bez żadnej etykietki.

Nie wiem co piłem, więc pytam co ty polecasz.
@kupar-marynar: Oczywiście, że jest piwo i to dużo dobrego. Rzecz w tym jak je znaleźć? Wchodzisz na fachową stronę recenzencką z piwem - ratebeer.com. Dalej zakładka places, miasto i szukasz czegoś w pobliżu. Podobnie można też wyszuklać poprzez top 50, wybierasz państwo Japonia i szukasz. Miejsca są na bieżąco aktualizowane przez recenzentów.
Apka ratebeera to absolutne must have jeśli jest się w obcym państwie i szuka się dobrego piwa, a nie
dr_gorasul - @kupar-marynar: Oczywiście, że jest piwo i to dużo dobrego. Rzecz w tym ...
@dr_gorasul: z tym, ze duzo to bym nie przesadzal. Nawet nie wiem czy 1 na 100 knajp leje cos co nie jest koncernowym sikiem tutaj. A jak juz cos leja lepszego, to robia z tego z miejsca amerykanski fast food albo pizzernie ;/ Na tak duze miasta powinno tego byc duzooo wiecej. Porownujac do Polski, gdzie ten rynek urosl w kilka lat, tutaj to jest raczej kiepsko. Co jest raczej dziwne,