Wpis z mikrobloga

@wisniowy_smak: Technicznie już teraz możesz robić za friko.

Ale będzie się dało zbudować WPFa i WinFormsy w .NET Corze i zbudować to jako samodzielną aplikację (czyli np nie będzie potrzeby instalowania .NET Frameworka na komputerach i update'owania go wraz z update'ami aplikacji).
@piepies: No jeszcze niestety nie. Póki co pozostaje np. electron i jakieś zmutowane mutanty, które wyświetlają w aplikacji okienkowej stronę internetową hostowaną na localhoscie napisaną np. w dotnet core ale uruchomioną jako subproces okienka, który pobiera javascript i html żeby udawać aplikację desktopową.
Kiedy to się stało? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzie zbłądziliśmy ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

n.....e - @piepies: No jeszcze niestety nie. Póki co pozostaje np. electron i jakieś ...

źródło: comment_yXFu5jGljpibhkMtI7wlfRuOUcwskrym.jpg

Pobierz
@nietrolluje: a te mutanty to w ogóle są w stanie sprawnie działać? Takie work-aroundy i dziwne wytwory mają ten feler, że często nie działają z dziwnych i nierozumiałych powodów, albo dobrze napisane aplikacje strzelają dziwnymi wyjątkami.
@trustME: czytaj dokładnie. VS Code to coś innego niż Visual Studio Community.
@Maav: tak, wiem że można Mono + jakieś GUI, np. wspomniane przez @s3b4 gtk+
@nietrolluje: o właśnie widziałem ten projekt Electron.NET i jeszcze jakiś podobny. A także inne GUI do C# Avalonia, Uno. Ale nie wiem na ile to się do czegoś nadaje.
czytaj dokładnie. VS Code to coś innego niż Visual Studio Community.


@wisniowy_smak: no czytam. Dlatego pytam czy aby VS C nie obsługuje WPF bo VS to jednak zajebiaszcze IDE i lepsze niż VS Code do takich rzeczy
@wisniowy_smak: Sprawdzałem w pracy na szybko Electron.NET, działa ok-ish, cały projekt ma miliard plików i dependencji (a jeszcze nic nie napisałem) i jak zamkniesz okno Electrona to proces .net core wisi w tle trzeba ubijać z task-managera. Jest issue na githubie tam na to.
Not yet ( ͡° ͜ʖ ͡°)