Wpis z mikrobloga

#koty #pytanie
Mireczki, niedługo będę miał z różową małego kitku w domu. Będzie to nasz pierwszy kot. Na razie czkamy, aż odejdzie od matki i będziemy mogli go odebrać. Nie jest to kot z hodowli ani ze schroniska, tylko od osoby której kotka się okociła.
Potrzebuje paru porad, jak się na to przygotować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem co będzie potrzebne (kuweta, legowisko, miski, itp) tylko możecie polecić jakiś dobry sklep i ewentualnie na co zwracać uwagę przy zakupie całego sprzętu tego typu?
Jaką karmę najlepiej dobrać dla małego kota? - gdzie najlepiej kupować i na na jakie firmy zwrócić uwagę
Rozumiem, że najlepiej od razu wybrać się do weterynarza i sprawdzić czy wszystko jest ok? Co trzeba zrobić na początku? Przy okazji czy ktoś z #warszawa z okolic Białołęki zna dobrego weterynarza?
Pytam tutaj, bo w goglach albo artykuły sponsorowane albo kociezapaleniemuzgu a chciałem sprawdzić co Wy używacie i co polecacie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
  • 9
@daraset: krążą legendy, że koty leżą w legowiskach. Kup żwirek silikonowy bo nie śmierdzi i można go wywalać do kibla. Do weterynarza na niezbędne szczepienia i odrobaczanie. Karma dla małych kotów, kocie zapalenie mózgu powie, że tylko takie 10000pln za kilo ale zwyczajnie nie kupuj whiskasow itp tylko w zoologicznym Ci doradzą.
@daraset: pierwsze co to kot z matką powinien być najlepiej 12 tygodni aby zminimalizować szansę na problemy w przyszłości i aby nauczył się pewnych zachowań, jak chociażby jak mocno można gryźć przy zabawie ;)
Do weta na pewno na przegląd, odrobaczenie i zaszczepienie.
Co do karmy to ja polecam zamawiać na Zooplus.pl,wyjdzie Ci najtaniej i od razu pod drzwi przyniosą. Karma im więcej w składzie ma mięsa mięśniowego a mniej zbóż
@daraset zacznę od tego, żebyś za cholerę nie kupował Royal Canin, cena z kosmosu i okropna jakość, ale z jakiegoś powodu jest często polecana przez weterynarzy. Whiskas, Sheba, Gourmet i wszystkie tego typu też nie są spoko. Polecam kupować na zooplus, jeśli masz jakiegoś znajomego z kontem, to może ci wysłać zaproszenie i będziesz miał 10% zniżki na pierwsze zakupy. Z mokrych karm w budżetowej wersji polecam Animondę Carny, trochę bardziej na