Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #warszawa #samochody
Jakieś mirki zainteresowane odczytem/kasowaniem błędów 'po godzinach' w Warszawie? Dojeżdżam z komputerem pod wskazany adres, ceny niższe niż wynik KWW stonogi, operuję od 17 do północy nawet, pomogę, wykasuję, wezmę pewnie mniej niż warsztat a na pewno nie oleję, klient ma być zadowolony z mojej taniej diagnostyki, chętnie wyjaśnię na ile będę potrafił co tam się z autkiem dzieje ( ͡° ͜ʖ ͡°). Check engine, ABS, SRS/airbag, jaki tam system wymyślicie.

Zbieram na wynajęcie jakiegoś garażyku/szopki żeby po kosztach w weekendy naprawiać auta, ceny dumpingowe, od 20zł z dojazdem
  • 11
@kozaqwawa doświadczenie i wiedza z YouTube, kabel z bazaru :D. A tak serio to 2 interfejsy z takiej średniej półki (moim zdaniem) i aktywnie mechanik, tyle że smary mnie przestają kręcić a zaczynają oscyloskopy. Za granicą taka usługa się mega sprawdziła, teraz w Polsce spróbuję
A tak serio to 2 interfejsy z takiej średniej półki (moim zdaniem) i aktywnie mechanik


@Jemigrant: nie no spoko, tak pytam bo już różnych "specjalistów" spotykałem :) do jakich furek soft? VAG? Mesiek? FCA? PSA?
ale masz jakies doświadczenie/wiedzę


@kozaqwawa: Panie a jaką wiedze trzeba mieć do usługi "odczyt/kasowanie błędów"?
- klika "odczytaj błędy"
- czyta je na głos klientowi
- klika "skasuj błędy"
- 20zł się należy
Co innego jakby oferował pełną diagnostykę danego problemu... ale wtedy za fachową wiedzę dużo więcej się płaci niż XXzł....
@Jokker: diagnostyka to nie jest odczytywanie błędów i kasowanie ich programem xD bo wrócą za 2 dni znowu. To jest odczytanie komunikatów i określenie ich przyczyny bo check engine moze wywalać kilkanaście różnych czujników (z czego najczęściej jest to jeden wywalony bezpiecznik).
@Jokker: no i tu się nie zrozumieliśmy, napisałem że pomogę w diagnostyce na ile dam radę, bierz pod uwagę że to już nie te czasy że 2 klucze i można pół auta wymienić, kompleksową diagnostykę zaproponuję jak otworzę własny warsztat nie-mobilny :)

@kozaqwawa: bardziej uniwersalny sprzęt ale w planach jest dodatkowo VAG bo to w Polsce chyba najpopularniejsze auta
@kozaqwawa: jeszcze raz Ci odpowiem i chyba jeszcze raz wrzucę posta bo to może być nieco niezrozumiałe, ja klientowi na miejscu nie chcę tego naprawiać tylko pomóc zdiagnozować wiedzą + komputerem. Już nawet głupi matiz po padnięciu akumulatora wywala poduszki i nic nie zrobisz dopóki kompem nie wywalisz błędu :P.

A najgorzej jeśli ktoś ma jakiś zaniedbany samochód który 4 lata nie widział warsztatu, podpinasz i wychodzi 16 usterek, nie wiesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jemigrant: Audi A2 1.4 benzyna, check engine. Okresowo problemy z odpaleniem na ciepłym silniku. Kręci, nie odpala, tak jak by miał za dużą dawkę paliwa - jak już uruchomię to śmierdzi benzyną. W dodatku wychodzi duże spalanie jak mu wyskoczy kontrolka, bo potrafi sama gasnąć.

Ile za usługę? Teren Ursynów.