Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Fretja Wydaje mi się ze nie można. Były jakieś afery z tymi przerabianymi busikami do przewozu ludzi

Zresztą uj wie jak to jest z tymi naszymi przepisami. Wolę dmuchać na zimne
  • Odpowiedz
@Dakkar niestety specem nie jestem i nie chcialbym Cie wprowadzic w blad. Jestem tylko pewien, ze nie jest legalna jazda bez kanapy jesli tam byla. Na zdrowy rozum potrzebna bylaby korekta w papierach pojazdu ale z naszymi urzedami roznie bywa.
  • Odpowiedz
Do centrum kontroli pojazdów i do wydziału komunikacji na przerejestrowanie?


@Dakkar: Tak. Wpis do dokumentów, zmiana przeznaczenia pojazdu czy jak to się tam nazywa, z 5-miejscowego na 2-miejscowy. Ale nie rób tego - nie sprzedasz potem takiego auta, nawet jak odkręcisz sytuację, to będzie ciężko wytłumaczyć nabywcy co się działo z tym autem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Jokker Dzięki. Myślę podpytam jeszcze dla pewności jak wygląda sytuacja w stacji kontroli pojazdów. Z tego co wyczytałem na jakimś forum, tymczasowe usunięcie foteli jest legalne. Niektore modele samochodów są przystosowane do szybkiego usunięcia zbędnych siedzeń. A udowodnić czy coś jest tymczasowe czy na stałe sie raczej nie da.
  • Odpowiedz
@Dakkar: Tak, tymczasowe żeby przewieźć ładunek jest legalne. Ale nie przejdzie z tym badania technicznego.
A jak udowodnić? Normalnie - jeździsz bez foteli cały rok, w razie kontroli policji mówisz że "panie rano wyjąłem bo ze szwagrem wieźliśmy szafkę wie pan taką dużą" i tyle. A na badanie techniczne zakładasz fotele i jest ok.
Naprawdę tak lepiej, niż oficjalnie zmieniać przeznaczenie pojazdu i potem przy sprzedaży odstraszać klientów takimi wpisami w
  • Odpowiedz