Wpis z mikrobloga

Mirasy, ktoś się orientuje ile czasu przed końcem polisy mam dać znać bankowi, że ubezpieczę auto, które u nich mam w leasingu gdzie indziej niż poprzez ofertę którą dla mnie przygotują? Mam finansowanie w PKO Leasing i dostałem właśnie wycenę polisy i wychodzi 1000 zł więcej niż miałem przez pierwszy rok leasingu u nich (3,9k vs 4,9k) - obie polisy w PZU. Pierwszy rok był podobno „promocyjny” bo wziąłem opcje leasingu wraz z ubezpieczeniem u nich przez co i jedno i drugie było tańsze, ale że kolejna oferta polisy będzie tak dużo wyższa to się nie spodziewałem. Mam prawo jazdy od 9 lat, od 5 mam OC, bezszkodowa jazda i mam wszelkie zniżki za OC (brak zwyżek), jednak AC dopiero mam pierwszy rok za sobą. Jutro do nich zadzwonię i się dowiem dokładniej ale myślicie, że w moim przypadku to dużo czy mało za ubezpieczenie? Auto kupiłem nowe w 2017 roku o wartości 80k zł brutto.

#leasing #pkoleasing #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #oc #ac #pzu
  • 5
@strangetaurus: w PKO jest to 300 zł netto za wydanie zgody + 100 zł netto rocznie za obsługę administracyjną polisy pozaofertowej. Jeśli o termin chodzi to 7 dni przed upływem aktualnej polisy. To tyle gdyby kogoś interesowało :)
@kuta_senator: jak chcesz mogę Ci przeliczyć ofertę ubezpieczenia pod leasing. A czy drogo czy tanio to ciężko stwierdzić bez dokładniejszych danych.

Jeżeli chodzi o ofertę ubezpieczenia to większość leasingów chce, żeby najpóźniej tydzień lub 2 tyg przed końcem polisy wysłać im ofertę własną. Jeżeli zostało Ci poniżej 7 dni, to mogą od razu odrzucić - bo za późno.