Wpis z mikrobloga

@Arczevski: Ja bym radził nie lutować samemu jak nie umiesz, ale byle kto kto trzymał lutownicę w ręku Ci to naprawi w 15 minut. Ewentualnie jak chcesz żeby było ładnie to trzeba będzie kupić nowe kable USB i całe wymienić (np. kupić dwie najtańsze myszki albo klawiatury i wziąć z nich same kable). Spytaj na tagu swojego miasta, pewnie jakiś mirek ci to zrobi za browara.
@Arczevski: Zakładam że z gwarancji już i tak nici. Więc najlepiej będzie otworzyć obudowy tych sprzętów i wymienić całe kable zamiast lutować z powrotem te co masz w pogryzionych miejscach.
@4833478: No one już i tak po gwarancji, ale z racji tego ze nie były to zwykle marketowki po 20zl sztuka trochę mi szkoda i chciałbym to naprawić xD czy podświetlenia i jakieś dodatkowe ficzery utrudniają sprawę czy kabel wszędzie będzie taki sam? Z tego co zauważyłem to ten od myszki chyba ma więcej przewodów w środku niż ten od klawiatury.
@Arczevski: Nie możliwe, chyba że jeden jest USB3. Może mieć jakieś dodatkowe żyły związane z ekranowaniem kabla ale to za bardzo nie ma znaczenia. Podświetlanie i inne bajery nie mają tu wpływu. Z gwarancją chodziło mi o to, że jak by była to może nie chciałbyś otwierać obudów żeby wymienić cały kabel.