Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem (challenge jeśli jesteś z korpo) z dłużnikiem. Koleś publicznie chwali się sukcesami i kasą, rozpisuje jakim to jest super coachem, mistrzem marketingu i biznesu, a jest po prostu #!$%@? oszustem. Przegrał pierwsza instancje, przegrał druga, ma komornika na koncie... Z tym, że firmę ma założoną też w UK i pewnie tam wszystko trzyma albo na koncie matki albo nie wiem gdzie. Chyba wyczerpałem wszystkie legalne środki i nie wiem, co dalej. Jasne, można wyslac do niego smutnych ludzi ale nie chce takich rozwiązań.

Macie jakieś pomysły jak odzyskać kasę?

#oszukujo #prawo #komornik
  • 13
@SamiS: zależy co rozumiesz przez "proste". Jest z tym więcej zabawy niż egzekucja w Polsce ale z drugiej strony jest nieporównywalnie łatwiejsze niż np egzekucja czegoś np w Rosji. Dlatego pytałem o kwotę - przy 65 tys to juz warto próbować.
@Ogar_Ogar potrzebny jest europejski nakaz egzekucji i komornik na miejscu. I z tego co wiem, nie odzyskam kasy władowanej w taką egzekucje, a wcale nie jest powiedziane, że się ona powiedzie.

Najbardziej #!$%@? mnie fakt (oprócz braku kasy) że typ lansuje się na jakiegos biznesowego mentora, na autorytet. Masakra.
@SamiS: Znajdź kogoś (kancelarię, windykację), która zajmie się sprawą, przekieruje temat do dobrego komornika, z którym będą współpracować przy egzekucji.
Jeżeli gość ma działalność na wyspach, to zapewne spółkę- do której i tak się nie dobierzesz.