Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?, zerwal ze mna facet wczoraj ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie bylo zadnego pieroga na boku ani nic - o co wiec poszlo?
a no o [ten wpis](https://www.wykop.pl/wpis/32004863/odnosnie-tego-wpisu-ja-#!$%@?-niektorzy-z-was-ch/) - ktos mu go podlinkowal, mowiac ze jestem psychiczna bo chce znecac sie nad dziecmi. No i wywiazala sie dyskusja - nigdy o tym nie rozmawialismy bo jestesmy para od kilku miesiecy wiec i potrzeby nie bylo no ale jak sie okazalo, on nie pozwoli nigdy uderzyc swojego dziecka jak niegrzeczne by nie bylo, ja powiedzialam, ze sie z tym nie zgadzam i klapsy w dupe sa jak najbardziej ok jesli dzieciak zasluzy no i dosc dlugo sie o to klocilismy, az powiedzial ze on nie chce miec w swojej przyszlej rodzinie zachowan patologicznych i nie spodziewal sie po mnie takich pogladow zwlaszcza widzac, jak traktuje swoje siostrzenice - no ale to co innego, cudzych dzieci nie bede bic bo od wychowania sa po czesci rodzice, a ja co najwyzej im moge przekazac ewentualne nieprawidlowosci w zachowaniu dzieci.
Tak czy siak postanowil mnie zostawic bo powiedzial, ze te kwestie sa akurat dla niego bardzo wazne ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co powinnam zrobic? Nie chce zmieniac swoich pogladow ze wzgledu na faceta z ktorym nawet nie wiem czy w przyszlosci bym sie nie rozstala z innych powodow, ale z drugiej strony kocham go i zalezy mi na nim i nie chce sie z nim rozstawac, a z trzeciej strony kwestia wychowania dzieci jest bardzo istotna i rodzice powinni byc w niej zgodni.

Nie wiem, czy przeprosic go, kupic 6-pak piwa i powiedziec, ze zmienilam poglady, czy raczej zapomniec juz o nim i w przyszlosci zwiazac sie z kims kto ma takie same poglady?

#tfwnobf #logikaniebieskichpaskow #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki

_________________________________________________________________________________
#opowiescimango - chcesz byc na bieżąco? OBSERWUJ :-)
Pobierz MangoZjem - ja #!$%@?, zerwal ze mna facet wczoraj ( ͡° ʖ̯ ͡°) nie bylo zadnego piero...
źródło: comment_pNoXme935X2Rc1Nphu8iNh0CrN7xxuf1.jpg

Co zrobic?

  • Przeprosic + 6-pak piwa 19.2% (91)
  • Zapomniec :,( 80.8% (382)

Oddanych głosów: 473

  • 127
@MangoZjem:
Dzieciak A
-Mama, moge batona?
-Nie,
-smutnazabafejs.jpg
kontynuacja zakupów w spokoju
Dzieciak B
-Mama, moge loda?
-Nie
-Czemu?
-Bo nie
-A tamten chlopak dostal!
Eskalacja, #!$%@? w sklepie i darcie mordy

Naprawde nie widzisz różnicy?
@MangoZjem: Musisz mieć strasznie krzywe spojrzenie na dzieci, skoro uważasz, że nie zrozumieją. Oczywiście nie wszystkie, wszystko zależy od tego co wyniesie z domu(3-4latek, wiec jeszcze nie wynosi ze szkoly) i z samego charakteru, którego nie można do końca ukształtować.
Obie sytuacje widziałem wielokrotnie, a sklepowe dramaty w większości były wina rodzica - przez lenistwo, znudzenie - w/e
Obie sytuacje widziałem wielokrotnie


@mastix: ale w przypadku tych w ktorych dzieci sa grzeczne, nie wiesz czy nie dostaly wczesniej lania/jakiejkolwiek innej kary za niegrzeczne zachowanie. moga byc grzeczne bo wiedza, ze jak nie beda to bedzie kara. dziecko nie rozumie (oczywiscie do pewnego momentu), ze mama nie ma pieniedzy, ze moze ma cukrzyce i dlatego nie moze, ze ostatnio bylo niegrzeczne i dlatego nie dostanie.

a sklepowe dramaty w większości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MangoZjem: serio przyszło Ci na myśl zmieniać swoje racjonalne poglądy na rzecz jakiegoś typa który nawet nie da ci gwarancji że faktycznie będziecie do końca życia?

Co z wami ludzie, nie macie już własnych przekonań i zdania, wszyscy muszą być tacy ulegli?

Koleś jest naiwny skoro myśli że da się wychować dziecko bez kar? To skoro kary nie chce wymierzać to nagrody również nie będzie wręczał dziecku za dobre zachowanie jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MangoZjem: mam dwie siostry, obie mają dzieci, jedna podziela twoje zdanie druga twojego byłego.

Dziecko od pierwszej siostry świetne wychowane (stosowane formy kar i nagród), od drugiej (tylko nagrody) maminsynek i beczy jak tylko powie się na coś "nie".

I widzę to również u innych znajomych, delikatnie wychowanie kończy się rozpieszczonym dzieckiem.
@MangoZjem: Ale czego uczysz dzieciaka bijąc go? Mówię nawet o zwyczajnym klapsie w tyłek.
Moi rodzice mieli podobne podejście do twojego, wyszło z tego tyle, że nauczyli mnie cwaniactwa i tego, że nie warto im często mówić prawdy. Do tego często dostawałem kary w stylu "Tyle dni bez boiska - ile minut się spóźnisz"(Nie ważne, że nikt nie miał zegarka, musiałem zgadywać kiedy wrócić do domu). Im bardziej to na mnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
MangoZjem:

Sam nie byłem bity, siostra (ta druga) zawsze stawała w mojej obronie, przez to sam jestem trochę rozpieszczony.

Ale nie zawsze była obecna. To jak ojciec złapał mnie raz za kark za pyskowanie pamiętam do dziś, od tego dnia zawsze zwracałem się do rodziców z szacunkiem. Teraz dorosły to się to trochę zmieniło ale dalej wiem że to moi kochani rodzice i dziękuję tacie że jednak miał czasami twardą rękę i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mastix: wielu ludzi uważa że bezstresowe wychowanie polega na całkowitym braku kar.

Czym się różni stres związany z klapsem, a karą na komputer? Wierz mi, są dzieci którym psychicznie bardziej się odbije kara na komputer niż klaps.
Ale czego uczysz dzieciaka bijąc go? Mówię nawet o zwyczajnym klapsie w tyłek.


@mastix: tego, ze za zle zachowanie spotka sie z konsekwencja ktora odczuje natychmiast. takiej kary dziecku nie cofniesz za poprawe w zachowaniu, a szlaban juz tak - czego rodzic nie powinien robic.
@mojwa: w jaki sposob na przyklad?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mojwa: ale też nikt nie mówi, że za każdym razem trzeba bić dziecko. Jest to skrajny sposób wymierzenia kary i ma być adekwatny do popełnienia czynu.

Jako dziecko ukradłem jajko niespodziankę że sklepu, ojciec miał mi pokazać kodeks karny i kodeks wykroczeń i wskazać odpowiednie przepisy? Przy pierwszej kradzieży tylko mnie pouczył, przy drugiej nie było tak fajnie, dlaczego drugie ukradlem? Bo czułem że jestem bez winy.

Trzeciego ani jakiejkolwiek innej