Wpis z mikrobloga

@rednaxelA: Nie ładuj sie w ssd 120GB, będą ci tylko później psioczyć.

Wywal dvd, ram powinno dać się znaleźć tańszy, na płycie głónej też powinieneś urwać. Za oszczędnosci podkręć dysk do 2TB, większy zasilacz lub może uda się znaleźć na promo 1050ti, ale zwykłą wersję (nie mini)
@rednaxelA: Też uważam że nie wato dysku SSD 120GB, po prostu to jest za mało pod systemy M$, które zeżrą połowę na dzień dobry. Jest jakiś budżet, więc kup zwykły, a docelowo sobie chłopak rozbuduje o jakiś fajny większy SSD w przyszłości. Ceny poszły trochę w dół ostatnio.
@Buniu: zasilacz nie jest z czarnej listy
@marjanoos: sam bede składał - też chce mieć troche radości ;-)
@bartowsky: z ta obudowa to cenna uwaga i zasilacz tez zwieksze
@foxbond: dysk sie kiedyś dołoży - pewnie 120 - jak dla mnie ssd 120 jest w sam raz na system i przyległości, mam w laptopie 128GB SSD i 1TB na talerzu i sie mieszcze spokojnie z tym że gry
@rednaxelA: Zacząłem z laptopem 120GB SSD + 1 TB HDD, już po dwóch tygodniach musiałem dokupić 500GB SSD xd (połowa tego by wystarczyła, ale juz przyszłosciowo kupiłem)

Jasne, windows się zmieści bez problemu, ale jak zacząłem instalwoać programy użytku codziennego (chrome, notepad, 7zip, office, itd) to nagle zostało mi <20GB wolnego.
@foxbond: komputer na którym pracuje ma 220GB SSD. Od października 2017: Windows 10, przeglądarki, pełno narzędzi i kilka prostych gierek na po pracy. Zajęte 140GB. Naprawde nie wiem jak Ty to robisz ¯\_(ツ)_/¯
@marjanoos: No OK, przesadziłem z tym, natomiast weź teraz przeciętnego użyszkodnika, który średnio ogarnia. Taki system zapcha mu dość szybko dysk, a potem zaczną się kłopoty z przerwanymi update'ami, które nie będą miały gdzie się pobrać czy wypakować. Ja czy Ty pousuwasz co trzeba, zmniejszysz plik wymiany itd... Ja mam Iridium Pro 240 GB na system i programy i gry, uważam, że sprawdza się to po prostu lepiej. Co więcej dyski
@foxbond: aż sprawdziłem. 50GB to gierki które mógłbym trzymać na HDD (gdybym miał). Zostaje 90GB które na 120GB SSD zostawia idealną ilość wolnego żeby ssd działał sobie stabilnie i szybko.
@bartowsky: Jeju, a mi się na styk zmieściło wszystko zostawiając nie więcej niż 20GB wolnego miejsca i nie będę nikomu polecał tak małego dysku. Co zrobisz, nic nie zrobisz ¯\_(ツ)_/¯