Wpis z mikrobloga

na pewno jak złapiesz za środek otworu w edycji szkicu operacji to nie możesz go rozsunąć? Brakuje mu pełnej definicji przecież. Odbiłeś otwór czy szkic otworu?
@Iskaryota: W szkicu mogę wszystko normalnie zrobić. (wymiary, lustra itp itd)
Staram się zrobić lustro już na gotowym otworze (3D), co przynajmniej dla mnie wydaje się szybszą metodą.
@Erk700: no ale co, robisz otwór z odsunięciem od osi 9,075 i odbijasz go po wycięciu po płaszczyźnie tak by dostać rozstaw 18,15? Następnie chcesz zmienić rozstaw na chociażby 10 i nie zmienia ci się ta wartość nawet jak zmienisz w szkicu 9,075 na 10? Hm, może spróbuj przebudować po zmianie w szkicu? (ta ikonka z światłami drogowymi) Czasem solid nie załapuje zmian w szkicach operacji w czasie rzeczywistym. Jeżeli to
@Iskaryota: @Mesiva: Dzięki za odpowiedzi i rozwiązania. Zauważyłem, że można też wykorzystać ,,szyk" w roli ,,lustra".
Pojawił się problem # 2
Nie można stworzyć odbicia lustrzanego arkusza blachy (zarówno tego stworzonego przez ,,odgięcie bazowe" jak i ,,konwertuj na arkusz blachy")
@Erk700: z tego co ja umiem i wiem to arkuszy blachy nie da się odbijać, ale możesz ją odbić jako obiekt. Jak masz menu lustra to wybierasz ptaszek 'obiekty' a nie 'operacje' i dopiero wtedy klikasz na blachę. Spokojnie, lustrzane odbicie też będzie się normalnie rozwijać.