Wpis z mikrobloga

Ostatnio dodałem wpis z wegetariańskim burgerem. Spotkałem się z ogromną falą krytyki dotyczącej tego, że burger musi składać się z mięsa. Postanowiłem nie walczyć z tysiącem koni wielkości kaczki, tylko zapytać o zdanie lubianego oraz znanego przez wszystkich Roberta Makłowicza. Zdjęcie poniżej.


#wegetarianizm #jedzenie #jedzzwykopem #kuchnia #oswiadczenie
KuwbuJ - Ostatnio dodałem wpis z wegetariańskim burgerem. Spotkałem się z ogromną fal...

źródło: comment_2ARHY0QYWn0AOqGgP1bcx8EJp9HByEAt.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@KuwbuJ: chciałbym tylko zaznaczyć, że pan Robert odpowiedział na "mógłby udzielić mi Pan informacji" - nie widzi takiej konieczności, bo to oczywiste - burger tylko z mięsem :P

  • Odpowiedz
@KuwbuJ: myśle ze Sz. P. Robert Makłowicz słowami „Nie widzę takiej konieczności” dał do zrozumienia ze kanapka wega nie może być nazwana burgerowem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@KuwbuJ: ech, szkoda się tym zajmować. Jeśli ktoś ma ból dupy o super poprawność to zgodnie z wiki, burger = skrót od hamburger, a w hamburgerze musi być wołowina, więc bułka z jakimkolwiek innym mięsem lub bez mięsa to też nie burger ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Wtedy należałoby prefiksować typem wkładu, np "turkey burger", "bison burger", czy "veggie burger" (tak jak ten z Papuvege (
  • Odpowiedz
  • 12
@KuwbuJ a daj spokój. Sam jestem mięsożercą, ale lubię wegę szamkę i sam sobie często gotuję. A już totalny bezbek jest jak jakiś samiec beta wrzuca zdjęcie kiepsko przygotowanej padliny z tagami #wegetarianizm i #bekazwegetarian

Kiedyś zapytałem o przepisy na lunche do pracy, najlepiej z bez mięsa, żeby urozmaicić dietę, to rzuciła się na mnie banda debili xD
  • Odpowiedz
@KuwbuJ: mnie śmieszy cały ten ból dupska o to, że ktoś robi wegetariańska wersje mięsnego dania. Od razu wielki zlot wielkich drapieżników co to polują co najwyżej na promocje w biedronce. Co komu to przeszkadza? Może komuś tak jest łatwiej przejść na wege a to same plusy zarówno dla środowiska, samopoczucia jak i dla zdrowia.
  • Odpowiedz
@KuwbuJ tyle tylko, że to nie jest kwestia czyjejkolwiek opinii ani tym bardziej dyskusja na gruncie ideologicznym. Chodzi tu tylko i wyłącznie o etymologię tego słowa i jego definicję, która nie pozostawia żadnych wątpliwości ani pola do interpretacji. Burger z założenia musi spełniać 3 warunki: okrągły kotlet, okrągła bułka i mięso wołowe. Wszystko inne to kanapki.
  • Odpowiedz
@Call_me_Kaba: ty jesteś owcą i nie mów mi że nie, bo będziesz gatekeeperem.
Niemniej tutaj OP ma racje. Burger nie koniecznie musi zawierać mięso. Może ty być vegeburger. Wstawka przed słowem Burger definiuje jego rodzaj
  • Odpowiedz