Wpis z mikrobloga

Cześć. Czy komuś z was udało się anulować mandat za złe parkowanie od SM?

Sytuacja jest taka - listem poleconym przyszedł mandat na 100 zł za rzekome nieprawidłowe zaparkowanie samochodu na osiedlowej uliczce, która cała jest parkingiem (dosłownie). Od razu zaznaczam - nie staję na kopertach, nie wjeżdżam na krawężnik zostawiając pieszym niewiele miejsca itp.
Chcę się od tego odwołać, ponieważ mam bardzo słuszne przypuszczenie, że mandat został wystawiony niesłusznie.
1. Czy komuś z was się powiodło?
2. Jak to zrobiliście?
3. Czy SM robi jakieś zdjęcia albo dysponuje jakimkolwiek materiałem dowodowym, czy też słowo "strażnika" (chyba dziury w budżecie) jest święte?

#mandat #sm #strazmiejska #policja #miasto #anulujmandat #samochody #parkowanie #pracbaza #motoryzacja #warszawa #takaprawda #truestory
  • 16
@LoginInnyNizWszedzie: Przede wszystkim na 99% nie przyszedł ci mandat a wezwanie do wskazania sprawcy wykroczenia (ew. samemu poddaniu się kary). Mandaty z tego co wiem nie przychodzą pocztą :)

Jakbyś porządnie przeczytał to co dostałeś to miałbyś tam wszystko napisane co i jak (pouczenie musi być na tym ich blankiecie). Więc spokojnie możesz nie przyjmować mandatu i sprawa skierowana będzie do sądu.

Zaś odpowiadając na twoje pytanie dokładnie to musisz wiedzieć,
@LoginInnyNizWszedzie: mi się udało na policji, dostałem pouczenie zamiast mandatu :) Idź do nich na spokojnie, okaż skruchę i powiedz że zdajesz sobie sprawę z popełnionego wykroczenia, że obiecujesz w przyszłości zwracać większą uwagę na to jak parkujesz i że z pewnością nie popełnisz drugi raz tego samego błędu. A na koniec zapytaj czy spełniasz przesłanki do zastosowania art. 41 KW i poproś o jego zastosowanie. Artykuł ten mówi, że "W
@Scorpio412: No to miałeś farta że trafiłeś na niedouczonego Strażnika. Nie ma znaczenia czy od SM czy od Policji, kodeks wykroczeń obowiązuje ten sam. Inna sprawa że takie zagrywki ze strony SM typu anulowanie mandatu czy dawanie najniższego za nie wskazanie sprawia że kierowcy czują się bezkarni. Parkowanie w polskich miastach to patologia - zniszczone trawniki, zastawione chodniki, samochody wszędzie...
@LoginInnyNizWszedzie Hmm, sprecyzuj, mandatu nie dostales, tylko wezwanie na straż miejska i druk do zapłaty, jeśli jest to mandat i ma numer i serie to jest to druk ścisłego zarachowania i mandatu anulować się nie da, ale mandat musi być wystawiony na konkretną osobę, z danymi i numerem PESEL. To ci mogłeś dostać to wezwanie do zqplaty, jeśli nie w podróży to ja na twoim miejscu poszedł bym do SM pogadac, kiedyś