Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, zastanawiam się co jest bardziej rozsądną opcją na początek przygody z motocyklami. Zrobienie prawka A2 i kupno moto typu CB500/GS500 etc. czy kupno 125 na kat. B np. Duke 125 czy WR125. W rzeczywistości takiego GSa nie będzie mi żal jak go położę na parkingu, zaś Duke czy WR to wydatek około 10k. Mam 22 lata, także pełne A jeszcze odpada.
#motocykle #pytanie

Na początek lepiej zrobić A2 i kupić 500ccm czy od razu 125ccm?

  • A2 + 500ccm 70.4% (57)
  • 125ccm 29.6% (24)

Oddanych głosów: 81

  • 17
  • Odpowiedz
@ostry_wodorosty: zrobienie A2 i kupno CB500 czy tam GS500 czy nawet SV650

z tego prostego powodu, że na 125 zwyczajnie nie nauczysz się jeździć bo ani to nie jedzie ani nie waży. podstawy manewrowania etc złapiesz ( lub nie( ͡° ͜ʖ ͡°) ) na kursie i potem po prostu będziesz się uczył jeździć :)
  • Odpowiedz
@ostry_wodorosty:
czy masz samochód? jeśli tak to czy motocykl będzie często użytkowany? Jeśli tak to czy będziesz jeździł głównie po mieście, a poza miasto autem? Bo 125 w skrócie jest idealna na miasto lub dojazd do pobliskich miejscowości.
Bardziej przyszłościowe jest zrobienie kat A2, bo w trakcie kursu poznasz smak jazdy na motocyklu i będziesz wiedział czy słusznie robisz, a po zrobieniu prawa jazdy zdecydujesz się co chcesz kupić, gs500, er5,
  • Odpowiedz
@Hamza: Codziennie dojeżdżam samochodem 20 km na uczelnię i chciałbym w te cieplejsze miesiące przesiąść się na moto. Nie chodzi tu tylko o dojazdy do szkoły, a raczej pretekst do rozpoczęcia zabawy z motocyklami. Poza tym staram się myśleć przyszłościowo i w miarę zdobywania umiejętności, sukcesywnie przesiadać się na większe sprzęty. Dochodzi jeszcze kwestia przechowywania - większość czasu motocykl spędzi na świeżym powietrzu pod plandeką, także garaż zobaczy dopiero w zimniejsze
  • Odpowiedz
@ostry_wodorosty: Rób A2 i kup normalne moto. Sam tak robiłem. Wszyscy mówią, żeby zaczynać od 125 ale kto tak robi w ogóle? Nie znam nikogo takiego.

Na 125 to możesz ewentualnie pojeździć po mieście. Poza nim braknie Ci zdecydowanie mocy.
A na takim GSie czy innej 500-tce sobie na spokojnie pojeździsz.
  • Odpowiedz
  • 1
@ostry_wodorosty jeździłem na 125 i dopiero po zapisaniu się na kurs kat.A. Dowiedziałem się jak bardzo nie potrafię jezdzic i piszę to z pelna powagą poprostu dobry kurs na prawko pokaże ci więcej niż jazda 125 nawet kilka lat
  • Odpowiedz
z tego prostego powodu, że na 125 zwyczajnie nie nauczysz się jeździć bo ani to nie jedzie ani nie waży.


@amath: Najlepiej od razu uczyć się jeździć na Boss Hossie, albo Rockecie - bo przynajmniej każdy waży i jedzie (do przodu).
  • Odpowiedz