Wpis z mikrobloga

Oki, dokończę najpeirw stację pogodową do tunelu, setup jest taki:
- dht22 (temperatura, wilgotność powietrza)
- BH1750 (natężenie światła w luxach)
- BMP180 (ciśnienie)
- 2x termometry dallasa DS cośtam (temperatura przy gruncie w tunelu i na zewnątrz)
- YL-38 (analogowy pomiar wilgotności gleby)
- 1x przekaźnik do załączania podlewania kropelkowego)
- ESP12 - wysyłanie danych na serwer, sterowanie podlewaniem i monitorowanie via interfejs webowy/aplikację
- wyświetlacz 2x16 (wyświetlanie parametrów na miejscu)
Program już mam prawie napisany, kwestia zaprojektowania pcb i polutowania
#diy #arduino
  • 9
- dht22 (temperatura, wilgotność powietrza)

- BMP180 (ciśnienie)

- 2x termometry dallasa DS cośtam (temperatura przy gruncie w tunelu i na zewnątrz)


@isopropylphenidate: Temperaturę powietrza odczytuj z BMP, ma najwiekszą dokładność z tych trzech podanych przez ciebie. Mogłeś też dht22 i bmp zamienić na jeden BME280.

ds costam to ds18b20, na pamieć znam XD
@foxbond: dziwne, ja czytałem, że dht jest mniej dokładny w temperaturze, ds jest najlepszy do temperatury. A o dmp180 to nie słyszałem, żeby ktoś używał do temperatury. Ale może coś pokręciłem, bo to było kilka lat temu, poczytam.
Zlutowałem właśnie rejestr przesuwny do lcd, działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale i tak chyba braknie mi wyprowadzeń xD
dziwne, ja czytałem, że dht jest mniej dokładny w temperaturze, ds jest najlepszy do temperatury


@isopropylphenidate: A czy ja powiedziałem coś innego? BMP(E)280 > ds18b20 > dht22 > dht11 w kwestii temperatury.

BME280 > 2 opcje > dht22 > 2 opcje > dht11 jeśli chodzi o wilgotność. Co sie kryje pod "2 opcje" nie pamietam, ale ważne jest, że BME prowadzi, dht22 w połowie stawki, a dht 11 na szarym końcu.