Wpis z mikrobloga

No witam, wybieram się na studia i myślę nad czymś związanym z ekonomią i finansami (ale ekonomia sama niekoniecznie). Nie jestem pewny czy dostanę się na finanse i rachunkowość, w związku z tym pytam też o Rachunkowości i Controlling - ponoć dobry kierunek. Macie jakieś opinie? I co sądzicie o Zarządzaniu? Jest wokół niego zła aura, ale ponoć a korporacji sobie cenią. No i które uniwersytety byście polecili? Bo o UE we Wrocławiu niestety słyszę coraz to gorsze opinie. #studia #wroclaw #krakow #fir #nauka #matura
  • 3
@ArturPie: prawdę mówiąc, jeśli idzie o kierunki ekonomiczne, to UE jest jedynym słusznym wyborem, jeśli rozważasz jakieś uczelnie prywatne. Druga kwestia jest taka, że decydując się na takie kierunki, musisz od razu szykować się na łapanie staży, co da już sporą przewagę przed końcem studiów. Co do opinii o UE Wrocław - z doświadczenia wiem, że pierwsi w krytycznych głosach są ci, którzy mieli wywalone i jedynie oczekiwali cudów pod koniec
@ArturPie: byłem na tym wydziale na licencjacie, było w porządku, niemniej wyżej ceni się ten kierunek na wydziale zarzadzania, informatyki i finansów, gdzie teraz też jestem. Na drugi kierunek trochę szkoda już czasu, lepiej w to miejsce zlapać praktyki