Wpis z mikrobloga

A ja jestem sceptycznie nastawiony do autonomicznych ciężarówek. Nawet, jeśli w samochodach zaczną powszechnie pojawiać się autopiloty, to nie wyeliminuje kierowcy. To samo mówili w lotnictwie, kiedy zaczęły się pojawiać pierwsze autopiloty, wielcy wieszczowie też wróżyli koniec zawodu pilota, i co? I pstro ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piloci są, i potrzeba ich jeszcze więcej, bo nie ważne jak zaawansowana technologia by nie była, człowiek musi ją kontrolować, w razie zagrożenia reagować, a jeśli zajdzie potrzeba przejąć sterowanie w swoje ręce.
Mircy z #transport #bekaztransa #ciezarowki #logistyka w mojej ocenie nie macie się co bać o swoje miejsca pracy, może jedynie za kilkanaście lat będziecie mniej obciążeni kręceniem kierownicą.
#niepopularnaopinia #takaprawda
  • 8
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mocny_kfas:
Pewnie jest to nieuniknione, szczególnie w przypadkach transportu między logistykami, ale to jeszcze długa droga.
Autonomicznego transportu międzynarodowego wogole sobie nie wyobrażam.
@mocny_kfas: to moje wnuki na emerytury pójdą a autonomiczny transport nie bedzie funkcjonował. Kierowca w samochodzie jest nie tylko od kręcenia fajerą, autonomiczna ciezarówka nie załatwi spraw na magazynie sama a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na drodze komputer sobie nie poradzi...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Notabene:
Głupia sytuacja z życia wzięta
Poduszka wystrzeliła
Kierowca zaślepia przewód i zjeżdża na parking
Odrobinę kumaty kierowca robi to w kilka minut
Przy pojeździe autonomicznym i obecnej infrastrukturze np na A4 korek na kilkadziesiąt kilometrów (ʘʘ)
@ZaQ_1: tylko ze w powietrzu nie masz niezgłoszonych robót drogowych, zle oznakowanych objazdów, rowerzystów, #!$%@? pieszych, lotnisko nie okazuje się zle oznaczone na mapie albo mające adrs z dupy, który nie wchodzi na żadnej navi, nie masz leżących w poprzek drogi drzew po burzy która była godzine wcześniej, dziur zalanych wodą, kierowców bmw zajezdzających i dohamowujacych zestaw itd.
@ZaQ_1: Nieprawda. Były plany, żeby w kokpicie znajdował się tylko jeden pilot, i skończyło się tylko na planach przez kwestie bezpieczeństwa. Wszystkie nowe samoloty pasażerskie, są nadal projektowane pod dwóch pilotów, więc przez następne 25-30 lat na pewno będą potrzebni. To, że samolot potrafi sam utrzymać kurs, prędkość i wysokość, nie znaczy że pilot tam nie jest potrzebny.