Wpis z mikrobloga

Jakie są obecnie najlepsze księgarnie online? Najlepsza to rzecz względna, oczywiście, ale chodzi mi o duży asortyment (beletrystyka, lit. faktu, publicystyka - nic specjalistycznego, technicznego itp.) i możliwie niskie ceny (nie chcę bez sensu przepłacać, ale nie zamierzam kupować każdej książki w innym miejscu, żeby zaoszczędzić 10-20 PLN na zamówieniu za 300-400 PLN - po prostu nie chcę zostać orżnięty za lenistwo i chęć zamówienia wszystkiego w jednym miejscu ;-) ). Kiedyś kupowałem w Bonito.pl i byłem raczej zadowolony, ale parę razy znalazłem tam książki "w promocji 30%", które były 2 PLN tańsze niż książka bez promocji gdzie indziej i zacząłem wątpić jak to jest z tymi cenami... ;-)

#ksiazki
  • 17
@Regis86: znam kilka różnych stron, ale jak sobie składam zamówienie (raz po raz robię na kilku stronach i sprawdzam różnicę) to aros ma największe przebitki. I dużo fajnych opcji dostawy.
W zeszłym roku kupiłam całą serię pieśni lodu i ognia ponad 40% taniej
@kutarate: @Wejszlo: Dzięki, tak na szybko wrzuciłem zawartość koszyka (nie wszystko, co chcę kupić, ale z 2/3) i Aros wołą 203,77 zł, a Bonito 214,59 zł. Nie majątek, ale jak dorzucę jeszcze parę pozycji, to parę złotych będzie :-)
@Regis86: Tak jak już ktoś podał wcześniej aros/bonito, bardzo częste promocje np na konkretne wydawnictwa lub na całość oferty po 30-40%, bez promocji przynajmniej 20% na każdą książkę względem ceny z okładki, rabat dla stałych klientów i darmowa dostawa przy dużym zamówieniu. I bardzo duży wybór.
@Regis86: Najtaniej pewnie Ci wyjdzie w dobre-ksiazki lub mestro, ale wyszukując każdą książkę na ceneo i wchodząc przez ceneo na stronę księgarni (inaczej pokazuje się wyższa cena)
@Regis86: Aros i Bonito to ta sama firma. Mają cykliczne rabaty po 35%. Trzeba odwiedzać sklep. Bonito jednak lepsze bo ma lojalnościówkę za częste zakupy. Max 5%. Więc ponad 38% razem. Do tego z karta dużej rodziny to kolejne 5% czyli razem można mieć maksymalnie 41,5% rabatu od okładkowej ceny.
Druga najlepsza i najtańsza to Mestro. Tak jak wyżej zostało już podane wchodź przez Ceneo bo ceny różnią się z tymi
@Minishcap: @muzayka: Dzięki za trik z Ceneo, 5 minut klikania i cena łączna na nieprzeczytane.pl spadła ze 180,26 zł do 173,43 zł ( ͜͡ʖ ͡€) A jeszcze nie sprawdziłem ile by było na dobre-ksiazki (Mestro sprawdziłem i parę rzeczy było trochę taniej, parę trochę drożej, więc uznałem, że wyjdzie bardzo podobnie i nie sprawdzałem dalej).

Dzięki Mirko zaoszczędziłem do tej pory 41 PLN / 19%, a
Na dobre-ksiazki.pl ten sam zestaw (przez Ceneo) to 178.75 zł, więc nieco więcej niż nieprzeczytane.pl.

Wystarczy sprawdzania, dzięki raz jeszcze wszystkim! :-)