Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #ethereum #bitcoin

Stało się - mediana opłat w sieci ETH przebiła 2x sieć BTC. Pamiętam jak 1.5 roku temu Vitalik pisał że fee za więcej niż 0.05$ są niedopuszczalne.
Wszyscy tez się cieszyli że ETH ma nielimitowaną wielkość bloku i taki problem z FEE nigdy nie dotknie ETH.
No coś się popsuło - okazuje się że znów kogoś oszukano.

W tym momencie każde ICO praktycznie, które obiecywało postawienie czegokolwiek na ETH zostaje skamem.
Niektóre ico maja prawie 2lata a nie miaja szans wyspuscić sensownego projektu na ETH.
Takie mini-opłaty w BAT za reklamy w ETH (bo siec miała sprawdzać że wszystko jest ok i nie ma oszukiwania systemu) nie ma obecnie sensu.
Nie ma sensu wysyłać 0.0001$ za obejrzenie reklamy kiedy sam TX kosztuje 0.15$... Wiele projektów jest uwalonych jak BAT.

Oczywiście skalowanie jest izi ... tak dlatego kika grup deweloperów walczy nad tym w BTC i ciężko im idzie, za to ETH które jest bardziej skomplikowane
rozwiaże problem za pstryknieciem palca.

Ciekawie się dzieje.

https://bitinfocharts.com/comparison/median_transaction_fee-btc-eth-ltc-bch-dash-btg-doge.html#3m
W.....0 - #kryptowaluty #ethereum #bitcoin

Stało się - mediana opłat w sieci ETH p...

źródło: comment_3c9ZYL5Jm0MDSe26pTTdXf9YRGe38uQA.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: przecież ETH to będzie takie Apple smart contraktów (jak ta technologia przetrwa). Ludzie będą narzekać, jęczeć i dalej używać. Wg mnie warto jakieś małe kwoty wrzucić w potencjalnych konkurentów dla ETH i BTC. Ryzyko OGROMNE, ale jak wypali to 1000x może być realne (oczywiście te z niskim MC).
  • Odpowiedz
czy on jest online czy offline?


@pawlo74: Online. Według tego co wrzuciłeś to jest problem z processing node does not know the next peer in the route a nie tym że node jest offline... możesz spróbować poszukać rozwiązania w google - pewnie ktoś już miał podobny problem. Sam nie korzystam z lnd więc ciężko mi podpowiedzieć coś więcej.
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: Coś takiego znalazłem

Advantages of Proof of Stake
Energy efficiency: As mentioned earlier, the main reason for starting proof of stake is creating more efficiency. With PoS there is no need of high computing power in order to validate transactions thus less hardware and electricity costs. More energy efficiency means that there are less mining fees needed since miners do not need a lot of fees to keep them motivated
  • Odpowiedz
@fdisk: powiedzieć łatwo jak to że fee za 0.05usd są niedopuszczalne. Kiedyś ktoś to rozgryzie ale zauważ ile czasu to LN zajmuje więc eth z dobrym rozwiązaniem nie będzie szybsze chyba że jakiś vps postawią do transakcji taki hub i hooj hehe. Dodatkowo w tych sidechain nie wiem czy giełdy będą funkcjonować bo po atakach na powierzchni szity takie erc20 to idealny target na exploita.
  • Odpowiedz