Wpis z mikrobloga

@krygv A jak ma się sprawa zarobków tam? Ciężko jest się utrzymać?
@MrPickles Też nad Niemcami bardziej myślałam... A nie wiesz jak tam z językiem angielskim sytuacja wygląda? Bo po niemiecku to ja się nie dogadam XD
@Silvervend
@zdanewicz
@Triplesix Technik mechatronik here, tzn dwie kwalifikacje zawodowe mam, do tytułu technika jednego egzaminu mi brakuje, który mam w tym miesiącu. A szkołę skończyłam w tym roku.
Podjęłabym się każdej pracy, wiadomo, że najlepiej w zawodzie, ale podejrzewam, że babie będzie ciężko..
@Amestris: w DE spokojnie byś znalazła pracę, sam znam parę kobiet inżynierów albo operatorek wózków widłowych :D równouprawnienie mode działa tu dobrze, ale bez języka nie ma sensu. Opłaca się nauczyć, bo jak przyjedziesz i zaczniesz pracę to za 3-4 lata możesz robić studia nawet zdalnie a później w moich okolicach pensja zaczyna się od 50k eur na rok, więc jest o co walczyć ale nie ma nic za darmo.
@Amestris: jak znasz obcy język, to jedziesz za nim. Tj. angielski > UK, niemiecki > DE, etc. Na początek pierwsza lepsza praca, a po jej zdobyciu od razu przebrandzluj swoje papiery na ichne i szukaj pracy w zawodzie. To jest łatwiejsze niż się wydaje.