Wpis z mikrobloga

Dokładnie trzy miesiące temu z nudów zacząłem uczyć się hiszpańskiego od totalnego zera. Nie pytałem nikogo z czego najlepiej zacząć się uczyć, tylko chwyciłem Duolingo, Memrise, Świnkę Pepę po hiszpańsku i zabrałem się do roboty. Dokładnie w trzy miesiące udało mi się ukończyć trzy kursy (z siedmiu) na Memrise, ucząc się przy tym około 1250 różnych słów i prostych (ale przydatnych) zdań.

Nie ograniczałem się tylko do tego, tylko rzuciłem się na głęboką wodę, jak na przykład czytanie artykułów na BBC Mundo, sekcji ekonomicznej w El Pais, zaglądałem na hiszpański wykop Meneame.net, słuchałem fiszek i hiszpańskiego radia w samochodzie, oglądałem jutuberów i powtórzyłem sobie pierwszy sezon Narcos - tym razem w oryginale. Biernie kojarzę więc pewnie około ~2500-3000 słów.

Jeśli ktoś jest ciekaw rzeczywistych efektów, to podrzucam krótką próbkę tego, co jestem w stanie wybełkotać po tych kilku miesiącach nauki:

Llevo estudiando español hace 3 meses y ahora quiero decir que es muy interesante y estupendo. Me gustan todos los fuentes de aprendizaje como Duolingo, Memrise, libros, YouTube (especialmente una seria qué se llama "Español con Juan"), Netflix etc. Para aprender español, no hay que tener un maestro, todo lo necesario està disponsible gratis en el Internet.

Por cierto yo era en España una vez aproximadamente dos años pasado y durante mi viaje no he gustado el idioma. No lo me importè nada y hoy no tengo idea porque. Estoy feliz que lo se cambiado en mi cabeza ;).

Ahora necesito aprender màs gramatica y terminar todos los cursos en Memrise para conocer casi dos mil de palabas màs. Estoy seguro que el nivel B1 es posible en 3 siguientes meses. ¿O antes?


Czy w tekście wyżej są błędy? Jeszcze jak. Za kilka miesięcy z chęcią wrócę sobie do tego wyżej i zobaczę co za pierdoły tutaj powypisywałem ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#hiszpanski #naukajezykow #jezykiobce #chwalesie
Pobierz krejdd - Dokładnie trzy miesiące temu z nudów zacząłem uczyć się hiszpańskiego od tot...
źródło: comment_V31WXqvfpiee48WyzkpmbnajeTrZkhlh.jpg
  • 66
@krejdd pozdro Mirasku, od roku cisnę Memrise i hiszpańskie gazety, które przywiozłem z Kanarów, wpada czasem też trochę jakiegoś Paco de Lucii :-D. Zaczynam właśnie 6 poziom na memrise, za tydzień znowu jadę na Kanary, nie mogę się doczekać, żeby znowu trochę 'pohablarzyć' :)
@krejdd: mam tak samo jak Ty, tyłków e zacząłem jakoś miesiąc temu. Na ta chwile z hiszpańskiego potrafię złożyć zamówienie w restauracji i zapytać się dziewczyny cxy robimy to u niej czy u mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie znam jakieś 400 słów, i lekko czasy. Jest w sumie dość przyjemnie czasem sobie odpalić jakieś hiszpańskie YouTube na x0.75 by posluchac(zwolnione tempo bo oni napieralaja jak ponbani
@krejdd szacun za chęć do tej nauki i za to, że ucząc się sam uczysz się gramatyki i faktycznie coś rozumiesz a nie jak ci ludzie co mówią, że nauczyli się perfekt inglisz bo oglądają seriale a nawet poprawnego zadania nie potrafią skleić
@krejdd ja też się uczę od 9 lat hiszpańskiego ale ja na zajęciach prywatnych i 2 tygodnie temu maturę ustną na 80% zdałem ale ucz się sam bo niemieckiego np. nauczyłem się większość sam tez dzięki aplikacjom i ustna 100% ( ͡º ͜ʖ͡º)
@krejdd ja z kolei lubię uczyć się suchej gramatyki, wiedzieć co i dlaczego, znać wyjątki etc. Doulingi i Memrisy traktuje jako ćwiczenia dlatego już we wstępie znam zasady gramatyki i nie muszę nigdzie szukać.do tego fiszki anki i audio, tłumaczenie hiszpańskich piosenek. Niedługo zacznę dokładać sobie jakieś materiały video i czasopisma. Plusem jest też to, że zawijam do wielu portów hiszpanskojezycznych i jest okazja pogadać z lokalsami (kocham latino <3 ) Pozdro
mi viaje no he gustado el idioma.


@krejdd: No me ha gustado el idioma. Poza tym supr, gratuluję. Gdubyś miał kiedyś ochotę poćwiczyć hiszpański w pisaniu to zapraszam, sam chętnie bym sobie przypomniał go, bo licencjat robiłem już dawno.
@krejdd: Szanuję. Staram się podobnymi ścieżkami osiągać podobne cele, tyle że z j. francuskim. Ja osobiście bardzo sobie obok Duolingo i obcojęzycznych źródeł pisanych/oglądanych, cenię kursy z cyklu Michel Thomas. Szczerze polecam dodanie do listy, z której się korzysta przy nauce języków. Są bardzo naturalne do słuchania, bez pamięciówki, pisania, ćwiczenia, samo audio. Świetnie do samochodu/autobusu lub przy dowolnych czynnościach, gdzie można mieć słuchawki na uszach. Są w wersjach do nauki