Wpis z mikrobloga

Mirki, jako, że Mundial za pasem i już niedługo rozpocznie się walka o to najważniejsze piłkarskie trofeum - szybkie pytanie. Który Mundial pamiętacie jako ten pierwszy, który oglądaliście pewnie jeszcze będąc dzieckiem, ale mając już "piłkarską świadomość", kibicując którejś z reprezentacji, oglądając mecze, zbierając karty/naklejki z piłkarzami itp.
W moim przypadku był to Mundial 2002 (Korea i Japonia). Wielkie i póki co ostatnie zwycięstwo Brazylii, w której się zakochałem i której kibicowałem. Oczywiście za Polskę też trzymałem kciuki, ale tamtego turnieju do udanych na pewno nie zaliczymy. Były emocje, powrót Polaków po 16 latach, Senegal ogrywający Francję, sensacyjne ostatnie miejsce w grupie Francuzów, tragiczne wykonanie hymnu przez Edytę Górniak, mecz "o wszystko" , trzy bramki Paulety....

Piękny to był Mundial i z sentymentem go wspominam, nawet po latach. A Wy?

#pilkanozna #mundial #mundial2018 #pytanie #kiciochpyta #gownowpis #sport #ankieta #reprezentacja
J.....y - Mirki, jako, że Mundial za pasem i już niedługo rozpocznie się walka o to n...

źródło: comment_QBiuqHnlCNsVkZnEEIh84d5YDiWFCmzE.jpg

Pobierz

Który Mundial był dla Ciebie "tym pierwszym"?

  • 2010 (RPA) 8.5% (21)
  • 2006 (Niemcy) 21.5% (53)
  • 2002 (Korea/Japonia) 34.4% (85)
  • 1998 (Francja) 31.6% (78)
  • 1994 (USA) 1.6% (4)
  • 1990 (Włochy) 1.2% (3)
  • 1986 (Meksyk) 0.4% (1)
  • 1982 (Hiszpania) 0% (0)
  • 1978 (Argentyna) 0.4% (1)
  • starszy (sprzed 1978 roku) 0.4% (1)

Oddanych głosów: 247

  • 11
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: Pamiętam mundial 1998. Finał, dwie bramki Zidane, w sklepach promocyjne produkty z logo mistrzostw ( np serki danone z breloczkami i naklejkami do albumu)
Natomiast nie byłem wtedy jeszcze tak wkręcony w piłkę i nie oglądałem go z jakimś dużym zainteresowaniem. Miałem 8 lat a w naszym kraju brakowało piłkarskich idoli, którzy przyciągnęliby dzieciaki do tego sportu.
Eksplozja nastąpiła na Euro 2000 kiedy zostałem ,,fanem'' reprezentacji Francji i chwilę później,
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: Francja, miałem 8 lat, ale od najmłodszych lat tata kształcił mnie sportowo i pamiętam, że czytałem wtedy pierwsze artykuły o piłce nożnej w gazetach. Chyba nie wszystko rozumiałem, ale naklejki z Bravo Sport dumnie szpeciły szafę i szafki w moim pokoiku. Pamiętam nalepki z takimi gwiazdami jak Kiko, Suker, Ortega czy Nwanko Kanu.
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: dla kogoś, kto tak jak ja widzial caly mundial we Francji jako pierwszy, mistrzostwa w Korei i Japonii byly mega rozczarowaniem. Sędziowanie, wystep Polaków, godziny meczów, dekodery Polsatu!, brak meczow w tvp, wuwuzele #!$%@?. Wszystko. Faworyci rez po raz pierwszy tak bardzo zawiedli. Ciekawe, czy tak samo maja ci, ktorzy pamietaja usa `94?
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: Francja 98. Jeszcze aż tak tego wszystkiego nie rozumiałem (rocznik 90), ale była ta cała otoczka, album Panini, słynna reklama z Romario ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak dalej. Najśmieszniejsze, że z tamtych mistrzostw pamiętam wiele meczów (choćby Norwegia - Maroko, Francja - Paragwaj, Anglia - Tunezja, czyli nie jakieś wiekopomne), a nie pamiętam kto grał w finale cztery lata temu. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@John_Fitzgerald_Kennedy 2002 ale tylko Polaków, ten z 1998 wiem że był, miałem nawet gadżety z niego ale kompletnie mnie piłka nie interesowała więc nie oglądałem. Dopiero 2006 obejrzałem w pełni, ale piłką zainteresowałem się w 2004 podczas euro
  • Odpowiedz