Wpis z mikrobloga

Naprawdę nie wiem, dlaczego #rozowepaski się malują. Od kilku miesięcy mieszkam z dwiema różowymi. Zazwyczaj widuję je po południu lub wieczorem i wg mnie wyglądają bardzo ładnie. Nie sądzę, że chodzą po mieszkaniu w makijażu, więc przypuszczam, że widzę je bez niego. No chyba, że jakaś mirabelka mnie uświadomi, że to co wydaje mi się brakiem makijażu, tak naprawdę jest delikatnym makijażem (tzw. "no makeup" makeup). Czasem jednak widzę je też późnym wieczorem, gdy są już po kąpieli. Wtedy to już chyba naprawdę są bez makijażu (nawet tego delikatnego). Wg mnie są wówczas tak samo ładne jak np. około godziny 18:00.

Rozumiałbym, gdyby miały jakieś poważne skazy na twarzy, które chciałyby zamaskować, ale one nic takiego nie mają. Zwykłe przeciętne ładne dziewczyny. Po co się malować, jeśli jest się ładnym? A wiem, że się malują, bo widzę, w jakim tempie schodzą im płatki do demakijażu, które wiszą koło lustra w łazience. Czasem też zaglądam do kosza i widzę, jakie te płatki są brudne (brązowo-czarne).

Płyn do demakijażu, żel micelarny, mleczko do twarzy, tonik, peeling potrójnie złuszczający. Gdy patrzę na te wszystkie stojące w łazience specyfiki, to dziwię się, że w ogóle im się chce. Po co to wszystko? Po co te wszystkie zabiegi?

Nie znam się, ale wydaje mi się, że całe to malowanie twarzy kończy się tak, że w wieku 30 lat różowe paski mają tak zniszczoną cerę, że wtedy to już faktycznie muszą się malować, żeby zamaskować wszystkie niedoskonałości.

Nie lepiej wyglądać po prostu naturalnie?

#oszukujo - i to w dodatku na swoją niekorzyść
#kosmetyki #makijaz #modadamska #logikarozowychpaskow #kiciochpyta
wyjzprz2 - Naprawdę nie wiem, dlaczego #rozowepaski się malują. Od kilku miesięcy mie...

źródło: comment_ugVoFtr5ctZ3U7aP89smsnuEqyqcY6kL.jpg

Pobierz
  • 15
@wyjzprz2: Straszny mit z tym, że to psuje cerę. Moja mama maluje się całe życie a wygląda co najmniej 10 lat młodziej od koleżanek, cerę ma w świetnym stanie. Trzeba po prostu stosować dobre kremy, dobre podkłady, czasem jakiś zabieg sobie zafundować, na noc zawsze dokładnie zmywać makijaż itp.

Ja tam po prostu lubię makijaż, co z tego, że się ładnie wygląda bez niego, skoro z nim można wyglądać jeszcze ładniej.
@wyjzprz2: Były prowadzone badania nad tym, ile to rzeczywiście daje, i daje zaskakująco mało indeed.

Trochę lepiej działa profesjonalny makeup od specjalisty, ale nadal efekty są wzglednie małe.

Long story short - ładna pozostanie ładna, brzydka pozostanie brzydka. Reklamy kosmetyków kłamią, bo chcą sprzedać produkt.
Nawet jak faceci ciagle mówią, że wolą laski bez makijażu to prędzej będą podbijać do tej, która ma DOBRZE zrobiony makijaż. Wy sami o tym nie wiecie i to takie #!$%@? jest.


@kamyczeq: jak wyżej, badania pokazały, a nie "sami nie wiecie". Wprost przeciwnie, w badaniach deklaracji ludzie oceniają makeup jako bardziej skuteczny, niż w badaniach gdzie nie mówi im się, czy dana kobieta jest umalowana ale tylko pyta czy się