Wpis z mikrobloga

@Bratkello: miałem na studiach zajęcia z czegośtam i trzeba było przygotować krótką prezentację o swoim sprzęcie
(hardware/software) dwie osoby cośtam powiedziały i spoko
po czym wyszedł ziom z jabłkiem i zaczyna #!$%@?ć jaki to cudowny. dołączyła się prowadząca, która też ma appla i jaki cudowny
i wspaniały edytor tekstu i w ogóle najlepszy w historii i piękny i szybki i super i tak #!$%@? dosłownie pół godziny. całe zajęcia zajęła im
@Bratkello: Dużo ludzi się nimi zachwyca nie mając kompletnie pojęcia o sprzęcie. Podejrzewam, że właśnie dlatego. Sam mam i szczerze powiedziawszy, to laptop jak laptop. Tylko taki dobry laptop, nie jakaś bieda wersja za 1000zł. Co rzuciło mi się najbardziej w oczy (uszy?) to dobre głośniki. A co do MacOS to taki lepiej skonfigurowany Linux. Już wiem czym inspirowali się twórcy graficznych interfejsów do Linuksów.
@kefaise: MacOS to klasa sama w sobie. Kiedyś pracowałem dużo na Mintcie, ale były jakieś pierdoły które po prostu nie działały co mnie osobiście frustrowało. Mój kolega zatwardziały Linuxiarz obraził się gdy powiedziałem Linuxy są bezpłatne wtedy gdy Twój czas nie jest cenny i było hur dur - Macbooki są debili bo nie potrafio komputera skonfigurować - no bo są - ja chce mieć stabilne środowisko programistyczne w którym systemem nie
@Bratkello: Aha, nie spotkałem się z czymś takim na linuksie. Do backendu się nadaje. Frontend rzeczywiście może potrzebować Sketcha.

Natomiast spotkałem się z noobami, co nie potrafią korzystać z MacOSa i mają tam zainstalowany XAMP, MAMP i jeszcze coś przy pomocy brew, przez co totalnie nie wiedzą co się dzieje na komputerze i dlaczego nie chodzą im strony lokalnie. Jedynie Sketch działa w porządku.

Tak więc nie podniecałbym się za mocno
@Bratkello kiedyś hejtowałem, ale teraz widząc co się odjaniepawla z aktualizacjami Windowsa 10 i jak nędznie potrafią działać laptopy za ~2k zł, dochodzę do wniosku że jeśli będę potrzebował nowego sprzętu i hajs się będzie w miarę zgadzał (póki co mam stacjonarkę z W 8.1) to taki MacBook Air nie jest złym pomysłem.
Zwłaszcza że rozmiar 13,3" to rewelacja, obecnie 12,1" służy mi jako drugi komputer i jestem bardzo zadowolony. Owszem, jak
@cactooos: Przeciętny użytkownik nawet nie rozumie skąd biorą się ceny sprzętu Apple i dlaczego pisanie "nie chcą placic kupy siana za laptopa z parametrami z roku 2010" jest conajmniej kłamliwe. Diabeł tkwi w szczegułach a dla wielu te szczeguły są nic nie warte. Nie jest przypadkiem, że w zasadzie każdy większy producent laptopów ma w swojej ofercie ultrabooka za podobne pieniądze co macbook a czasem i większe ( ͡° ͜
@Bratkello: Cóż, osobiście po przejściu na iphona nie tknę już żadnego innego telefonu z androidem. Obecnie również przymierzam się do zakupu nowego laptopa i zapewne będzie to macbook, a argumentem przemawiającym za tym wyborem jest po prostu wygoda. Tak wygodnego sprzętu nigdy przedtem nie miałem w swoich dłoniach, a do telefonów z androidem zraziłem się tym, że zaczyna im #!$%@?ć w kwestiach kart pamięci i wewnętrznej telefonu gdzie w pewnym momencie
@cactooos: to jest właśnie cena jakość. Ile płacisz tyle dostajesz. Większość ludzi nie potrzebuje ekranu z obsługa profilu P3. Dysku o topowej prędkości itd a za to musza zapłacić. Dla większości dysk to dysk, ekran to ekran, ram to ram i nie rozumieją, że te same pozornie komponenty nie sa tym samym jednak gdy popatrzymy na szczegóły a trzeba za nie zapłacić.
Tak jak było z tym nowym iMac Pro. Biadolenie,
@Bratkello: Ja uzywalem jedynie jednego ze starszych makow to taki najstarszy pct z windowsem xp byl 362525517x szybszy dlatego lepiej Mi sie na nim pracowalo. Nie podoba Mi sie rowniez polityk apple usuwania waznych gniazd i fakt ze jak chcialbym wiekszy dysk to musze kupic nowego maka :).
Takze przecietny uzykownik niechaj lepiej je omija a profesjonalisci, ktorzy ich potrzebuja zrobia znich dobry uzytek.
@Fraktalowy_Las: a tak z ciekawości jaki miałeś wcześniej telefon na androidzie? coś w tej samej klasie i cenie? korzystałeś np z google pixel albo oneplus? Niestety to co zauwżyłem wśród większości użytkowniów porównują oni siajomi za 700zł do iphona za 4000 i dziwią się że jednak jest róźnica w cenie. Miałem okazję testować iphone ale (być może też dlatego że nie mam pozostałych urządzeń apple) nie zrobił na mnie takiego znowu
@Bratkello: ja miałem tyle lapków w łapach i moim zdaniem dalej mac booki to nic specjalnego. Taki Lenovo X1 Carbon w niczym im nie ustępuje a jest znacznie przyjemniejszy w obyciu, bo nie jest projektowany z myślą bycia jednorazowym.
@Bratkello: w pewnym momencie mój życia mój laptop na windowsie, którego używałem pare dobrych lat zaczął umierać i stanąłem przed zadaniem wyboru nowego.
Jako, ze miałem już iPhone'a to stwierdziłem ze spróbuje maca, kupiłem air'a używkę za 2000 i przyjemność pracy na nim to bajka. Przy moim workflow nie chce nic innego. Wcześniej tez tego nie rozumiałem.
Jedyny minus to to, ze nie mogę pograć od czasu do czasu w CSa
@FLAC: tak ale moje programy inaczej działają na widowsie a inaczej na os :) Nie uświadczysz różnicy przy przeglądaniu internetu :D
@xyz23: no dobrze, ale kwestia jednego/dwóch programów których używa jedna osoba na 100 spotkanych to żadna podstawa do wnioskowania o lepszości maków.

Lepsze jest to co w OGÓLNYM rozrachunku wychodzi lepiej/jest bardziej uniwersalne/ma lepszy stosunek cena jakość.

Gdybyśmy wnioskowali że mak jest najlepszy bo dla ułamka osób jest gut gut, to równie dobrze można powiedzieć że ferrari to świetny samochód na rodzinne wypady na zakupy bo dobrze sprawdza się w takiej
@cactooos: ja miałem one plus one, po półtora roku nie byłem w stanie go już używać. Zacinał się przy odpaleniu najprostszej aplikacji. W listopadzie 2016 kupiłem 6s i mam go do dzisiaj. Bateria trzyma dłużej oraz sam system się nie zacina.
@Bratkello: Ja Maca używałem i nie wiem czym się jarać, bo sprzęt podobnej klasy za podobne pieniądze działa w zasadzie identycznie jeżeli chodzi o płynność działania. Mi tam nie robi różnicy, ze komputer odpala się te dwie sekundy dłużej, zwłaszcza, że akurat odpaliłem komputer, bo chciałem sobie na nim pograć xD