Wpis z mikrobloga

@projektymodo: co do komina to przy "tradycyjnym" domu, żeby w ogóle była mowa o jakimś ciągu, to komin musi być powyżej kalenicy. U mojego ojca niestety nikt o tym nie pomyślał i pozostaje wentylacja mechaniczna - chyba jeżeli kiedyś będę budował dom to dla świętego spokoju sobie taką zrobię do kominka ( ͡º ͜ʖ͡º) To jest dom jaki chciałbym mieć, ale na który mnie nie stać
@neo_vir: z takich fajnych rzeczy jest wentylacja mechaniczna z rekuperacją i gruntowym wymiennikiem ciepła, podłogówka w całym domu, ciepły montaż okien , 20cm ocieplenia , silka na ściany , mocno cenę podwyższa wentylacja z całym osprzętem i duże okna, w standardowym domu nie ma tego to jest dodatkowy koszt ponad 100 tys
@projektymodo: koszt wykonania hydro i termoizolacji dachu jest porównywalna do stadycyjnej więźby dachowej? przy tradycyjnej wiezbie i tak w większości domach leje sie stropodachy. Mozna na takim dachu wykonac taras? jak wedlug prawa wygladałaby sprawa z odprowadzeniem deszczówki ogolnie czy jest mozliwosc puszczenia rury spadowej wewnatrz budynku?

nie ukrywam ze bardzo podobaja mi sie nowoczesne domy o takich kształtach ()
@WOiOwnik: zobaczymy maja "spece to zobaczyc" ale stawiam na brak tej klapy przeciw zwrotnej , bo podobny problem pojawił sie przy kominie w kotłowni , a tam ocieplnie jest w 100% bo komin jest murowany , wydaje mi się że winowaca jest ogromny kominek który zasysa powietrze z kanałów wentylacyjnych jak się uzywa go przy otwartym palenisku , z drugiej strony ma doprowadzenie powietrza osobne, ale moze czym jest przytkane ,
@projektymodo: zamontuj wtedy ten daszek i klapę, klapa to jakieś 30zl; odpal kominek i zobacz co się dzieje. Kominek pobiera powietrze gdzie mu łatwiej ;) rozumiem że doprowadzenie powietrza do kominka masz od dołu?