Wpis z mikrobloga

@pawlo74: Niestety nie zostałem zaproszony. Jedyne co się dowiedziałem, że tamci powiedzieli, że wiedzą, że dtube źle działa, ale pracują nad naprawą (ciekawe, bo ich produkt nie działa od 9 miesięcy XD). No cóż, na układy nie ma rady
  • Odpowiedz
Heh, próbujesz coś komuś wcisnąć, żeby potem powiedzieć mu, że nie ma racji? :D Ja od rafonixa to jak najdalej.


Nic nie próbuję wcisnąć. Po prostu do tej pory jak na steemit chacie rozmawiałem to obrońcy steem również tego patusa bronili. Dobrze że przynajmniej nie ty.

Nie uważam, że jest ok. Jest jaki jest. Uważam, też że nie jest możliwe, żeby był idealny.


Ja nie twierdzę że ma być idealny ale obecnie
  • Odpowiedz
@pawlo74: Niestety nie zostałem zaproszony. Jedyne co się dowiedziałem, że tamci powiedzieli, że wiedzą, że dtube źle działa, ale pracują nad naprawą (ciekawe, bo ich produkt nie działa od 9 miesięcy XD). No cóż, na układy nie ma rady


@fervi: Buahaha, ciekawe jak to chcą naprawić? Postawić za miliardy ogromne serwerownie jak YouTube?
Tego nie da się naprawić.
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Nie zdziwiłbym się jakby postawili wiele serwerowni i trzymali. Tak robi dlive. Tylko co z tego, skoro to będzie scentralizowana usługa? Czym będzie się różnić od Youtube czy Twitch? Czym Dlive się różni od tych serwisów?

I wpadamy w moim zdaniem spory problem, bo robimy usługi scentralizowane na blockchainie, trzeba ufać hosterom i innym osobom (...). Nie wiem jak to skomentować
  • Odpowiedz
@fervi: No właśnie niczym. Tyle że google opłaca te serwerownie z zarabianych pieniędzy z zewnątrz. dtube nic nie zarabia.
Szkoda gadać. Tu każdy myśli że tokeny SBD są ok i to normalne, nic nienormalnego w tym nie ma.

Idea steemu była inna. Powinien działać na zasadzie spotify. Reklamodawcy kupują reklamy za BTC a te są dzielone pomiędzy użytkowników treści a nie tworzenie scamowych nowych tokenów.
  • Odpowiedz
@fervi: Spotify tak działa i ma normalne zdrowe ekonomiczne podstawy do działania.

Jesteś twórcą? Wrzucasz swój utwór na platformę.
Platforma oferuje dwie usługi. Darmowa i wtedy odtwarza rekalmy. Płatne premium i wtedy nie ma reklam.

Następnie cały zarobiony hajs z reklam i opłat za konta premium jest dzielony pomiędzy twórców kontentu.
Odtwarzanie twoich utworów stanowiło 0,000003% całości? Dostajesz taki procentu przychodów spotify (od reklamodawców i sprzedaży kont premium a nie ze
cyberpunkbtc - @fervi: Spotify tak działa i ma normalne zdrowe ekonomiczne podstawy d...

źródło: comment_fv8mqukunDxtrNOuDHmJCb5JaYUOvanp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Steem powinien być na takim modelu oparty. Reklamodawcy kupują miejsca reklamowe na platformie za BTC a następnie zarobione BTC są dzielone pomiędzy twórców treści, adekwantnie do ilości odtworzeń ich treści. Proste.

Zdrowy system i uczciwy. Nie skazany na zagładę


@cyberpunkbtc: larimerowcy majo już nowy ErOS scam, kto martwił by się scamem poprzednim. Dorośnij ;)
  • Odpowiedz
@pawlo74: Ale mnie tu boli że wszyscy bronią uparcie tego i udają że problem nie istnieje. Dlaczego tylko fervi i ja możemy napisać prawdę?

Gdybym nie krytykował steema to noisy by mnie nie gnoił, nie zabierałby głosów a społeczność by mnie lubiła. Tylko jestem niepoprawny politycznie ;)

Ten socjalista od Korwina też się w końcu nawrócił. Wy też możecie Nigdy nie jest za późno!
cyberpunkbtc - @pawlo74: Ale mnie tu boli że wszyscy bronią uparcie tego i udają że p...
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: Najlepsze w tym jest to, że EOS był najbardziej naganiany przez Steemowcow a co sie okazuje?
EOS ktore ma około 500mln $ w ETH na portfelach i bog jeden wie ile jeszcze gdzie indziej jest po prostu wydmuszką bez realnego projektu.
na Steemie praktycznie nie ma krytyki wzgledem wiekszych uzytkownikow PL bo zaraz bedzie wytykanie palcami i taka osoba wylatuje z kregu.
Smiech, po prostu smiech.
na chwile obecna to
  • Odpowiedz