Wpis z mikrobloga

Takie pytanie debila który całe życie mieszkał w mieście w bloku i pobieranie wody wprost z ziemi to dla mnie czarna magia. Mam okazję kupić działkę ROD ale nie ma na niej wody - obecny właściciel twierdzi, że nie chciało mu się bawić w kopanie dziury. U części sąsiadów jest wykopana studnia, a kilkadziesiąt metrów od tej działki jest duży sztuczny staw. Jest taka możliwość, że mimo wszystko nie da się na tej działce zrobić wywiertu na wodę czy to mało prawdopodobne? Bez wody ta działka byłaby dla mnie bezwartościowa. W wiercenie studni warto pobawić się samemu przy pomocy poradników z YT, czy mimo wszystko lepiej zlecić to firmie?
#rod #budownictwo #majsterkowanie #hydrologia #hydraulika #pytanie #studnia
dr_Klotz - Takie pytanie debila który całe życie mieszkał w mieście w bloku i pobiera...

źródło: comment_yuLRsk4mK9hT2b5B3GHA8YllOGgOg5BE.jpg

Pobierz
  • 12
@dr_Klotz: zależy od terenu. studnie możesz robić kopaną, albo wierconą. Jak nie masz wody to możesz też zrobić głębinówke. poszukaj dobrego różdżkarza.
@grnape: nie ma się co śmiać :D mieszkam w bardzo ciężkim terenie gdzie jest duży problem z wodą i bez dobrego różdżkarza ciężko wykopać studnie.
@goras: woda nie wysyła żadnej „energii”, a gdyby już nawet wysyłała to znalazłby się czulszy detektor niż kawałek patyka. Serio, nie przychodzi mi do głowy żadne zastosowanie patyka, w którym nie udałoby się go zastąpić czymś lepszym.
@dr_Klotz: wszystko się da. Tylko będzie to mocno zależeć od tego, jak głęboko jest tam woda i przez jaki grunt się trzeba przewiercić. Jeśli jest płytko, a wiercić trzeba przez piaski i iły, to na upartego ogarniesz to nawet tsam (9w internetach nie brakuje opisów). Jeśli zaś jest to jakiś skalisty górzysty teren, woda jest głęboko a wiercenie przez skały - potrzebna profesjonalna firma, a koszt może być spory. Popytaj sąsiadów
Jak sąsiedzi mają studnie to i ty mozesz mieć. Podejrzewam, że woda jest płytko skoro działki mają własne studnie, raczej jak by była głęboko to by zrobili głebinówkę wspólną. Pytanie tylko ile chcesz wody pozyskać na godzinę i pytanie czy tyle dasz rady wyciągnąc ile chcesz

@dr_Klotz: