Wpis z mikrobloga

I tak i nie. Żyje jego „ciało astralne”, które odrodziło się na nowo w roślinie, zwierzęciu albo człowieku. Jeśli odrodziłby się jako człowiek, mógłby być kobietą. I najprawdopodobniej nie pamiętałby nic ze swojego Elvisowego wcielenia.
@j777: Nie wiadomo. Musiałbyś potrafić sprawdzić, jakie ktoś nosi w sobie ciało astralne i jakie wcielenia miało to ciało wcześniej xD
Ja bym nie uwierzyła jakiemuś oszołomowi, twierdzącemu że w poprzednim życiu był Elvisem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kubako: @Gosiamator: to jak wszystko jest tym "ciałem"to jaki sens ma pojedyńcza wędrówka..? to może wszystko dąży do czegoś jako wszechświat a nie każda cząstka osobno, bo jej wędrówka raczej nie wiele znaczy jak jest w czyms innym

ale Elvis jest tylko jeden
@j777: Wszystko ma jakiś sens, wybacz kolega, ale jestem zbyt małym człowiekiem i nie wiele wiem. W pewnej teorii jest coś takiego jak super umysł, czyli połączenie umysłów kilku, kilkuset a nawet kilku tysięcy ludzi w jedno. Miałoby to prowadzić do pełnego zrozumienia się połączonych osób. Jeśli to możliwe, nie doświadczyłam czegoś takiego, to potwierdziłoby to twoje słowa. Że my ludzie jako pojedyncze istoty wiodąc swoje marne żywoty razem dążymy do
@j777: Jedno drugiemu nie przeszkadza. Każdy człowiek ma swoje sprawy i swoje problemy, którymi żyje i które są dla nie go ważne, a jednocześnie w większej skali, cała ludzkość, czy cały wszechświat (jak tam chcesz na to patrzeć) składają się tak naprawdę z tych małych jednostek, które tworzą większy obraz.
@kubako: @Gosiamator: ale wszechświat ma swoja dynamike jak samolot i pasażerowie, jaki sens ma los pasażerów i ich emocje oraz wewnętrzne sprawy i rozwój.. jak katastrofa gwarantowana
@j777: Ogólnie dodam jeszcze, że idea reinkarnacji to nie jest jeden spójny pomysł, tylko różne religie i różne odłamy mają swoje przemyślenia i wyobrażenia na temat czym jest, jaki jest cel i jak działa reinkarnacja.

Jak chcesz fajny opis jednego z tego typu podejść, w formie krótkiego opowiadanka, żeby ładnie przedstawić tę ideę, to przeczytaj to: http://www.galactanet.com/oneoff/theegg_pl.html
Ale oczywiście, tak jak mówię, niektórzy wierzący w reinkranację mogą mieć zastrzeżenia, ponieważ oni
@j777: Przeczytałam historie dodaną prze kubako i ja podziękuje, poczułam się głupsza niż byłam i teraz potrzebuje czasu żeby to ogarnąć xD
A historia w sumie pokazuje że każde istnienie ma sens, o ile się w nią uwierzy oczywiście.