Wpis z mikrobloga

@Dipolarny: tak, taki szarobiałożółty
@samjesteszajety: zrobiłam tylko na jakąś godzinę. i Reia i nowy są oswojone, a ten nowy był całą drogę do domu spokojny i bardziej zaciekawiony niż przestraszony. w osobnej klatce też całkowicie spokojny, tylko się cieszył, jak ktoś był w pokoju. widać było, że potrzebuje towarzystwa, więc od razu go przedstawiliśmy Rei.
za to o choroby sie nie boję, bo obsluga sklepu tak bardzo go uwielbiała i
  • Odpowiedz
@Theia: ale slodko () gdzie sa takie swietne sklepy? obskoczylam wiele sklepow w moim miescie i w zadnym nie bylo oswojonego papuga... duza jest klatka Twoich papugow? i czy masz imie dla cumpla Rei?
  • Odpowiedz
  • 1
@Theia
Nimfy są świetne :D
Planuje kiedyś wrócić do posiadania jakiegoś ptaka, ale to jednak za bardzo czasochłonne zwierzęta na teraz dla mnie.
To jakaś klatka do kwarantanny, że żerdzie plastikowe? Lepiej wymienić na coś naturalnego
  • Odpowiedz
@samjesteszajety: tez pierwszy raz sie spotkałam z taka dobra opieką w sklepie! we Wrocławiu kupiłam, w Magnolii. naprawdę miła obsługa i widać bylo przywiazanie, aż mi się smutno robiło na zmianę ze szczęściem, że go adoptuję ;D
@Thpo: nie, to juz normalna klatka. plastikowe są wygodniejsze w czyszczeniu niż drewno, ale kombinuję jeszcze, jak im tam wpakować przez całą klatke taką drewnianą żerdkę. na razie drewniany jest tylko mostek i
Theia - @samjesteszajety: tez pierwszy raz sie spotkałam z taka dobra opieką w sklepi...

źródło: comment_3Bo6odkhcL37bUm3Vy0ParxyuKC2GTAM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Theia: Jak oswoiłaś papugi? Ja jakieś pół roku temu uratowałem jedną papugę falistą, bo komuś uciekła z klatki i złapałem ją na ogrodzie i przygarnąłem dokupiłem drugą w sklepie przeciwnej płci, ale nie chcą wychodzić z klatki, chyba, że je zmuszę do tego, ale latają wtedy przerażone po mieszkaniu i zaraz wchodzą spowrotem do klatki no i strasznie się mnie boją, a próbowałem takich rzeczy jak dawanie ziarna na ręce itp.
  • Odpowiedz
@Kartinos: jak masz dwie nieoswojone, to może być trudniej. jesli papużka jest sama, to szybciej się przyzwyczai do człowieka, bo papugi to zwierzęta stadne. nie udało mi się nigdy oswoić papugi starszej niż pół roku, ale może po prostu brakowalo mi cierpliwości ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Theia: calkiem spora ta klatka :) chociaz Twoje pewnie ciagle na zewnatrz sa i tak i tak :D

@Kartinos: z falista moze byc ciezko, ona zyje wlasnym zyciem. faliste po prostu maja takie charaktery, choc nie mowie ze nie da sie ich oswoic ;)
  • Odpowiedz
@Theia: Ta papuga, którą złapałem wygląda na dość starą i ona trochę się mniej mnie boi niż samiec, którego dokupywałem i widać, że jest dużo młodszy. W jaki sposób konkretnie, je oswajałaś?

  • Odpowiedz
@Kartinos: Reię miałam w klatce tuz obok łóżka w malej sypialni. ograniczyłam jej miejsca do siedzenia do parapetu (za łóżkiem), klatki, łóżka i oparcia łóżka. co by nie zrobiła, jest blisko mnie - widzi mnie przed snem i po obudzeniu się. miała cały czas otwartą klatkę, więc latała do woli. akurat ona nie bala się ręki, więc można ją bylo od razu na palcu trzymać. karmienie z ręki, dawanie własnego jedzenia
  • Odpowiedz