Wpis z mikrobloga

#piwo
Jak ktoś się przerzucał z piwa koncernowego na kraftowe to od razu mu to kraftowe smakowało? Do tej pory piłem głównie żywiec, perłe, namysłów.
Dzisiaj pierwsze podejście do piwa z mniejszego browaru. 1 na 100 z browaru Kormoran. Smak jest niezły, ale nie spodziewałem się, że piwo może być takie gorzkie. Chyba, że powinienem zacząć od innego gatunku, marki?
  • 10
@nosacz_ninja: prawdopodobnie trafiłeś na piwo w stylu ipa czy apa. To są piwa mocno nachmielone goryczkowym chmielem.

Jesli nie podchodzi Ci gorycz, to spróbuj może też od Kormorana witbiera. Lekkie, letnie piwo. Spróbuj też summer ale. Może jakiegoś milk stouta. A najlepiej idź do knajpy, która ma krafty i powiedz, że ipa za gorzka, doradzą :)
@fnord23 :)

@A_E_S_T_H_E_T_I_C To kupię jeszcze kilka różnych przy okazji. Nie zrażam się. Powiem nawet, że po pierwszym wrażeniu i przyzwyczajeniu się przełyku do nowego smaku nawet mi smakuje to piwo. Następnym razem wezmę jednak inne dla porównania. Może po spróbowaniu kilku wrócę do tego

@wojuturek Było dosyć tanie. Ostatnio wkręciłem się też w filmiki Kopyra, gdzie je dosyć dobrze ocenił, więc od niego zacząłem

@KocieTruchlo Witbier też był w sklepie, ale
@A_E_S_T_H_E_T_I_C: zgodzę się z serią Podróży, równe te piwka i są wszystkie wypośrodkowane - nie ma smakowych ekstremów, a do tego bardzo łatwo je dostać :)

@nosacz_ninja: Z jasnych: gdybyś zauważył na przykład piwo z browaru Wąsosz, to polecam Polka Pils. Po prostu jasny, dobrej jakości pils.
Fajny i łatwiej dostępny niż Wąsosz będzie lagerek od Pinty: Pierwsza Pomoc. Leciutkie piwo nazwane nieco prześmiewczo, bo faktycznie na klina wchodzi jak
źródło: comment_K3Omza1kOzMntR1wgWBu6EzoGGrxS8ED.jpg