Wpis z mikrobloga

Chodzicie czasem na pocztę polską? Tak się zastanawiam czy każda placówka wygląda tak samo.
Wiadomo, jest to państwowe i wszystko co jest tam sprzedawane, jest zatwierdzone i sprowadzone przez ludzi powiązanych z rządem.
Stojąc w kolejce i rozglądają się wokoło, patrząc na ten cały asortyment, można poczuć się jak w II Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. - Gazety, książki, nawet #!$%@? zabawki, są powiązane z jedyną słuszną partyjną ideą. Gazety tylko prawicowe i prorządowe, takie jak wsieci, gazeta polska, na okładkach oczywiście żołnierze przeklęci, jakieś katolickie dyrdymały i wizjoner premier Morawiecki. Wszędzie matka boska, żołnierze przeklęci, 'leewactwo - koomuniści', autorzy pokroju Ziemkiewicza, a przy każdym okienku do którego jest kolejka, stoi wyeksponowana, plastikowa półeczka, opisana BESTSELER - biografia Jarosława Kaczyńskiego. Piękny przykład indoktrynacji społeczeństwa, jeszcze kilka takich wizyt i się nawrócę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pocztapolska #bekazpisu #bekazprawakow
  • 7
@oremioo: na mojej poczcie wszystko to co wymieniles. jedyna roznica w ksiazkach - zamiast ziemkiewicza czy biografii slonca narodu jest tysiac gownoksiazeczek typu "ZIOLA BABCI STASI" albo "SPOSOBY OJCA KLIMUSZKI NA LUZNY STOLEC". zawsze jak stoje w kolejce to troche cringuje z tego asortymentu. no ale powiedzmy sobie szczerze - tylko geriatria dokonuje tego typu zakupow na poczcie, wiec czemu tu sie dziwic...
a przy każdym okienku do którego jest kolejka, stoi wyeksponowana, plastikowa półeczka, opisana BESTSELER - biografia Jarosława Kaczyńskiego


@oremioo: U mnie tak samo. W poniedziałek byłam na poczcie: poza książkami Ziemkiewicza, "Ulecz raka witaminą C", komiksami o żołnierzach wyklętych i przepisami siostry Anastazji - przy okienku pojawiła się czerwona półeczka, a na niej "Lech Kaczyński. Biografia polityczna" Cenckiewicza, nawet nie było gdzie ręki oprzeć, żeby podpisać papierki. Miałam chwilę na przejrzenie: