Wpis z mikrobloga

Pierwsze w życiu podejście do własnego tunelu z zerową wiedzą i coś tam mi nawet wyrosło.

Sporo błędów jak np:
-Zle położenie roślinek - dwa rzędy roślin to pomyłka, praktycznie brak dostępu do pomidorów koło ścian tunelu, na przyszły rok trzy rzędy z dwoma ścieżkami pomiędzy.
- zbyt późne rozpoczęcie prowadzenia pomidorów - sporo sił poszło w niepotrzebne liście
- brak nawozy wapniowego od początku, stąd poskręcane liście
- próba położenia agrowlokniny PO posadzeniu warzyw, a nie PRZED.
- słabe przygotowanie gleby, powinienem zacząć już na jesień.

No ale wygląda legitnie, widać nawet owoce i generalnie polecam bo doglądanie pomidorów jest bardzo relaksujące i uspokajające.


#ogrodnictwo #chwalesie
Pobierz kobiaszu - Pierwsze w życiu podejście do własnego tunelu z zerową wiedzą i coś tam mi...
źródło: comment_GbVXzSDY69o3fzXd73Ie0o0D50oTRwvD.jpg
  • 2
Wyrośnie, szczęście początkującego( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja mam namiot szer. 3 m. i robię 2 ścieżki, czyli: 1 rząd - ścieżka - 2 rzędy - ścieżka - 1 rząd.
W pierwszym roku (zeszłym) też późno podwiązywałem bez agrowłókniny i nawożenia. Ogórków i pomidorów koktajlowych nie dało się przejeść, bo obfitość. Do tej pory mam jeszcze ogórki kiszone. Podlewałem tylko konewką nawet bez sitka ( ͡° ͜ʖ
@bem_ben: @kobiaszu spróbujcie zrobić dwie mikstury:

1. Banany i skórki z bananów - 5 kg na 20 litrów wody do podlewania. Po trzech dniach już można podlewać.
2. Pokrzywa + żywokost + skrzyp ja wrzucam 1/3 beczki 120 litrowej i dopełniam wodą. Po 10 dniach używam do podlewania 1:10 do oprysku 1:4
Dodając do drugiej mikstury rumianek i wrotycz mam oprysk prawie na wszystko. Do oprysku używam jeszcze szarego mydła.