Wpis z mikrobloga

Używa ktoś na Xiaomi Mi5 Lineage OS? Jeśli ktoś ma i chciałby się podzielić wrażeniami to mam kilka pytań.
1. Działa bez problemów root i Magisk?
2. Nadal jest tylko wersja Nightly, są jakieś błędy utrudniające normalne użytkowanie?
3. Aktualizuje się normalnie przez OTA jak jest root i magisk czy trzeba za każdym razem ręcznie przez TWRP?
4. Działają normalnie Snapchat, Revolut, Pokemon Go, Google Pay i aplikacje bankowe?
#xiaomi #mi5 #lineageos
  • 6
@cabis: Jakieś 2 tygodnie temu wróciłem na xiaomi.eu
Wkurzyłem się bo zrobiłem normalnego updejta jak co tydzień, upewniłem się, że mam wgrany najnowszy firmware od miui i dostałem bootloopa. Coś mi się LoS pogryzł z magiskiem, ale chyba byłem odosobnionym przypadkiem bo na XDA rozpytywałem i nikt nie miał takiego problemu
a więc:
ad 1. Działa magisk i root, safetynet jest pass i można płacić Google Pay
ad 2. Nie ma,
@t-time: Dzięki za odpowiedź. Używam lineageos na moim drugim telefonie - Galaxy S4 z tym że tam jest 14.1 a nie 15.1 i byłem ciekaw czy z 15.1 i Mi5 będzie podobnie czy nie. Z Twojego opisu wynika że problemy są te same co mam z moim Galaxy S4. Lineage os podoba mi się dużo bardziej niż miui którego nie trawię ale niestety do głównego telefonu na co dzień to na
1. Działa bez problemów root i Magisk?


Tak.

2. Nadal jest tylko wersja Nightly, są jakieś błędy utrudniające normalne użytkowanie?


Od ponad roku nie ma już wersji stable. Wszystkie są nightly.


3. Aktualizuje się normalnie przez OTA jak jest root i magisk czy trzeba za każdym razem ręcznie przez TWRP?


Jak najbardziej aktualizacje w ramach jednej wersji np. 14 czy 15 można pobierać przez OTA.

4. Działają normalnie Snapchat, Revolut, Pokemon Go,
@cabis Są tylko nightly, najnowsza działa bez problemów, ale czasami niektóre mają swoje bugi, poprzednia nightly np. po jakimś czasie zacinała odtwarzanie filmów i muzyki, były różne problemy, restart pomagał.
Najlepiej czytać xda bo jedna na kilka jest zbugowana i wtedy omijać update.