Wpis z mikrobloga

#gtaonline nie wierzyłem, ale jednak to prawda. Minimum od poprzedniej niedzieli (a może i dłużej) cheaterskie ścierwo jest w stanie znowu modyfikować zdalnie cudze levele. Wczoraj sam tego doświadczyłem kiedy na randomowej sesji jakiś piesek postanowił mi zmienić level o 100. Właściwie to wszystkim na sesji. Z bota ekipowego jednak wiem, że niektórym dodano po 6000 poziomów. Jak ludzie reagują na graczy z 6k lvl na sesji chyba dobrze wiecie.

Jeżeli komuś coś namiesza jakiś cheaterek, to może uderzać tutaj, najlepiej między 13:00 a 21:00 bo wtedy dostępny jest czat na żywo z pracownikiem supportu. Mi poprawny poziom przywrócili w ciągu kilkunastu minut, ale uwaga - support poziom wpisuje z palca. Jeśli cheater zmodyfikował jakieś inne parametry Twojej postaci/Twojego konta to oni się nie zorientują. A potem są te płacze o niesłuszne bany. Ponadto znowu możliwe jest dodawanie flagi BadSport (czapeczki Dunce), a ta jak wiemy blokuje dostęp do normalnych sesji. Znajomy dostał takową na 4 miesiące.

W ubiegłym roku również się działy niezłe jaja. Cheaterzy potrafili zabierać, dawać level i hajsy ot tak. Wtedy też po raz pierwszy T2 i R* się zajęło twórcami cheatów śląc jakieś śmieszne listy z groźbami prawnymi. Czemu śmieszne? Bo twórcy zmienili brand i dalej tworzyli sobie to co robili wcześniej (chociaż dwóch się na tym przejechało i będą mieli sprawę w sądzie, źródło 1, 2). W ten weekend z rowerka spadły minimum 3 cheaterskie płatne narzędzia.

I tu mała obserwacja. Największy burdel na sesjach dzieje się właśnie 2-3 tygodnie przed wydaniem nowego patcha. Wnioski są dwa:
Albo: moderzy wrzucają swoje cheaterskie ścierwo za darmo do sieci w formie triala (bo za 2 tygodnie i tak będzie update #gtav) licząc że po aktualizacji gry ktoś kupi nową, działającą wersję
Albo: w wyniku zamykania kolejnych płatnych programików wrzucają to gówno do pobrania za free porzucając projekt z kupą w gaciach lub szybko kombinując jakiś nowy brand.
Qrix - #GTAOnline nie wierzyłem, ale jednak to prawda. Minimum od poprzedniej niedzie...

źródło: comment_74YTIEkBuaIEZ5X2ElZkYmWjaWRO6IsA.jpg

Pobierz
  • 6
@Qrix: Dlatego dla mnie GTA:O tylko na konsoli. Nawet jak na X360 grałem to z tymi #!$%@? szło #!$%@?ć, ale na szczęście 8genów nie złamali i nie zapowiada się że tego dojdzie.
@Myrten: Przygotuj się że w RDR2(i pewnie GTA VI) będzie powtórka z rozrywki. Na konsolach nie będzie sensu stawiać własnych serwerów, a przy portowaniu na PC nie będzie się to opłacało ¯_(ツ)_/¯