Wpis z mikrobloga

@algus: Oczywiście,że możesz samemu sobie ułożyć dietę. Najważniejsze by się nie zamykać na jednej osobie/koncepcji (obecnie dietetyka jest tak #!$%@? pod względem prześcigania się w badaniach,że głowa mała xd Poczytaj o glutenie chociaż)

Na pewno specjalista zrobi to lepiej(doświadcznie+wiedza) No i jak masz problemy zdrowotne lub podejrzenie o problemie to wyśle Cię najpierw na badania
@Pietrek9: Jedyne co mysle że mam #!$%@? to moją gospodarkę hormonalną bo mimo że ćwiczę i znacznie mniej jem to i tak waga stoi w miejscu i to nie mówię o 10/20 kg tylko nawet o 2/3kg ważąc się w tym samym miejscu w podobnych warunkach. Resztę mam w porządku, wyniki ok, żadnych przewlekłych chorób ani alergii
@algus:

Istnieje:

-Wylicz zapotrzebowanie kaloryczne ze wzoru (bez uwzględniania czy redukcja czy masa)
-Sciagnij aplikacje myftinesspal/fitatu, wpisz tam to zapotrzebowanie + ustaw ~2g/kg masy ciała bialko, 1g/kg tłuszcz, reszta wegle
-Licz kalorie, wpisuj wszystko co jesz do aplikacji nie przekraczajac zalozonej kaloryki
-Waz sie codziennie w tych samych warunkach (np. rano po wc), wylicz srednia kroczącą po tygodniu (najlepiej dwóch), jeżeli waga rośnie/stoi - obetnij kalorie z węgli, jeżeli spada w
@algus: Niekoniecznie ale też możesz mieć racje xd Trzeba byłoby wszystko prześledzić co jadłeś,jak ćwiczyłeś itd. Jak uważasz,że masz problemy z hormonami to się przejdź do lekarza/zrób badania bo tu już nawet nie chodzi o samo odchudzanie tylko o zdrowie i życie własne.
@algus: Same powtórzenia i serie nic nie zmienią jeśli nie zastosujesz odpowiedniego tempa i skróconych przerw
Na przykład trening typu GBC - German body comp, tutaj masz przykładową rozpiskę na jeden dzień:

PONIEDZIAŁEK
A1. Ciąg podrzutowy z ziemi, szeroki chwyt: 5 serii x 6 powtórzeń, tempo XOXO, odpocznij 45 sec
A2. Wykroki chodzone z hantlami: 5 serii x 6 powtórzeń na każdą nogę, tempo XOXO, odpocznij 45 sec
Odpocznij 3 minuty
@ArturS88:

Same powtórzenia i serie nic nie zmienią jeśli nie zastosujesz odpowiedniego tempa i skróconych przerw


Jak to nic nie zmienią ? Manipulując seriami/powtórzeniami (i tym samym ciężarem) możesz wpływać na objętość treningową, tym samym np. na ilość spalonych kcal. Tempo ćwiczeń czy przerwy to jest marginalna rzecz, którą nie trzeba się przejmować zbytnio w kontekście treningu.

co do obliczania kaloryczności ze wzoru opisałem to tutaj:


Nie czytałem co napisałeś, tylko