Wpis z mikrobloga

Nie mogę edytować wpisu, napiszę więc tu. Wyniki wydajności są z podkręconego procesora, przy napięciu wynoszącym 1.48 V. Można więc podejrzewać że TDP skoczyło do około 350-400W.

Przy taktowaniu 4.0 GHz pobór będzie maksymalnie wynosił 250W co jest świetnym wynikiem.
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@kiera1: a słychać coś o nowych kartach czerwonych? Chętnie bym wymienił na coś nowego niekoniecznie jakoś strasznie wydajniejszego od r9 390 ale o wiele niższym tdp :D
@ElCidX: Narazie nic ciekawego nie będzie, AMD teraz skupia się na kartach graficznych przeznaczonych na rynek profesjonalny.

Karty NVIDII oferują podobną wydajność w podobnych cenach, i mają niższe TDP.
@ElCidX: Właśnie przypomniałem sobie że AMD szykuje kartę o wydajności GTX 1080 Ti z o połowę niższą. Premiera planowana jest za rok.

Pisał o tym jeden z branżowych serwisów.
@kiera1: nie jestem za intelem ale rynek to zweryfikuje. Cinebench R15 to przeżytek w prezentowaniu wydajności procesora. Na innych silnikach renderujacych Vray czy corona render już nie jest tak kolorowo. Przykładowo
2 cpu EPYC 7601 W CBr15 mja 5500pts a w corona render sa wydajnościowo takie same jak Xeon e5 v4 22core x 2 64core vs 44core fizyczne :)
kolejna sprawa jaka sekcja zasilania wytrzyma rendering non stop jak CPU będzie
@dzikuZplasriku: Dawno podobnych bredni nie czytałem. Tego rodzaju jednostek się nie podkręca, tutaj najbardziej liczy się stabilna praca i niski pobór prądu.

Poza tym Epyc to nie procesor do renderingu, to jednostka serwerowa i tam oferuje bardzo wysoką wydajność. Nikt o zdrowych zmysłach nie kupiłby Xeonów czy Epyców do tego rodzaju pracy.
Do renderingu to są przeznaczone procesory HEDT jak Threadripper czy 10 rdzeniowe i9 które są wydajniejsze w takich operacjach.
@kiera1: do renderingu używa sie i9 i threadripera. A xeonów i epyców już nie. To stary pojechałeś grubo.
Szacun za wiedzę i pouczanie ludzi którzy żyli w nieświadomości. A tak chłopaku to ty pojęcia nie masz o tym co mówisz albo żyjesz z tego ze składasz PC ety i chciałeś mnie sprowokować ;)
Żadne szanujące się biuro i agencja żyjąca z grafiki 3d nie użyje procesora który nie gwarantuje stabilności i
@dzikuZplasriku: Firmy używają takich procesorów, ale ty podałeś przykład konfiguracji dwuprocesorowej której się nie używa w renderingu. Tak samo żadna firma nie pozwoli sobie na OC procesora. Gdybyś wyskoczył z takim pomysłem to już możesz szukać innej roboty :)

Dlatego zakładałem że piszesz o domowym zastosowaniu. Tak poza tym przyznaję rację.
ok, a HP DELL I LENOVO swoje 2 procesorowe stacje proponują entuzjastom,

https://www.youtube.com/watch?v=hVWqVplhMy8

ja rozumie że Cie boli jak ktoś komentuje twoją idee na której sprzedajesz szprzet PC jako " profesjonalny"...
No ale niestety sa tańsze i leprze rozwiązania niż te które tak usilnie promujesz. A napewno są stabilniejsze i do pracy 24/7
Te twoje opowiastki
nie sa niczym poparte moze byś sie odniósł do gwarancji na podzespołu po OC i
@dzikuZplasriku: Zawsze znajdą się takie oferty, producenci starają się zapełnić każdą niszę. Dla entuzjastów nie liczy się ekonomiczna opłacalność a osiągnięcie najwyższej wydajności. Może i mały rynek, ale bardzo dochodowy.
@dzikuZplasriku: Lol, ja nic nie sprzedaję i nawet nie uważam że jakakolwiek firma powinna korzystać z konsumenckim jednostek. Nie uważam też że powinno się je podkręcać, o czym zresztą wcześniej pisałem. Nigdzie też nie pisałem że te procesory są stabilniejsze, to wszystko twoje wymysły.

Konsumenckie jednostki to tylko do pracy w domu.